آب زمزم
اخبارهوش مصنوعی در جهانویدیو

آب زمزم در مسجدالحرام توسط ربات‌های هوشمند توزیع می‌شود

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  عربستان که در دوران همه‌گیری کرونا اجازه ورود زائران به شهر مکه را صادر نمی‌کرد، حالا با راهکاری مبتنی بر هوش مصنوعی و رباتیک درصدد حفظ سلامتی زائران و خدمت‌رسانی به آن‌ها با استفاده از تکنولوژی برآمده است. طبق اخبار منتشر شده در مسجدالحرام یک ربات هوشمند برای توزیع آب زمزم بین زائران آموزش دیده است. به گفته رئیس امور مسجدالحرام، این ربات به مدت ۸ ساعت پیاپی و بدون دخالت نیروی انسانی، بطری‌های آب زمزم را میان زائران توزیع می‌کند.

  عبدالرحمن السدیس در ارتباط با ویژگی این ربات می‌گوید: «این ربات در زمان توزیع آب زمزم ۲۰ ثانیه توقف می‌کند تا هر زائر بتواند به راحتی بطری را از آن دریافت کند. این ربات مبتنی بر هوش مصنوعی است و در مسیر راه خود به هیچ‌کس برخورد نکرده و مانع از حرکت آن‌ها یا باعث کند شدن سرعتشان نمی‌شود. این تکنولوژی جدید خصوصا در زمانی که دنیا درگیر همه‌گیری کرونا شده، می‌تواند خدمات گسترده‌ای به بشر ارائه دهد تا سلامتی هزاران زائر مسجدالحرام در مکه حفظ شود.

  مراسم حج تمتع امسال حدود یک ماه دیگر برگزار خواهد شد و با استفاده از این ربات هوشمند که بطری‌های حاوی آب زمزم را بین زائران توزیع می‌کند، فاصله‌گذاری اجتماعی برای منتقل نشدن کرونا بهتر رعایت می‌شود و زائران دیگر مجبور نیستند برای برداشتن آب زمزم ازدحام کرده یا به دلیل شلوغی و ترس از کرونا، از این کار منصرف شوند.
  عبدالرحمن السدیس، ریاست کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی، همچنین تصاویر و ویدئو مربوط به نحوه کار این ربات هوشمند را در حساب کاربری توئیترش قرار داده تا زائران در صورت مشاهده این ربات‌ها تعجب نکنند و بتوانند با مشاهده آن‌ها آشنایی بیشتری با نحوه عملکرد این ربات پیدا کنند؛ همچنین در صورتی که در شهر مکه و در مسجدالحرام با آن برخورد داشتند، بتوانند به راحتی از خدمات آن بهره ببرند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی صوتی سبک سفارش غذا از رستوران را تغییر داده است

  مقاله قبلی

  محققان گوگل رویای ساخت نوع جدیدی از موتور جستجو را در سر می‌پرورانند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.