یادگیری ماشینی شتاب یافته
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیرایانش ابری و HPC

آمادگی Deno 1.8 برای یادگیری ماشینی شتاب یافته‌‌ با GPU

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

جدیدترین نسخه به روز رسانی شده جاوا اسکریپت و تایپ اسکریپت در محیط زمان اجرا از رابط برنامه نویسی کاربردی WebGPU برای پردازش و محاسبات مبتنی بر GPU پشتیبانی می‌کند. Deno 1.8، دوم مارس منتشر شد و از API پشتیبانی می‌کند که امکان اجرای الگوریتم‌های بهسازی شده یادگیری ماشینی شتاب یافته را در محیط امن زمان اجرای جاوا اسکریپت و تایپ اسکریپت فراهم می‌آورد.

بر اساس دستورالعمل Deno ، برای انجام عملیاتی از قبیل محاسبات و پردازش‌های مبتنی بر GPU، مستندات علمی پیرامون رابط کاربردی WebGPU، راهکاری پیش روی برنامه نویسان قرار می‌دهد تا در Deno به جدیدترین الگورتیم‌های بهسازی شده یادگیری ماشینی شتاب یافته دست پیدا کنند. رابط کاربردی WebGPU مکانیسمی با چند معماری و در عین حال ساده  با عملکردی بالا در اختیار برنامه نویس‌ها قرار می‌دهد تا در محیط جاوا اسکریپت سخت‌افزارهای GPU را کدنویسی کنند. WebGPU جایگزین مناسبی برای WebGL در صفحه وب است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از Deno، مشخصه‌های WebGPU هنوز نهایی‌سازی نشده‌اند با این حال این نسخه در مرورگرهای کروم، فایرفاکس و سفاری پشتیبانی می‌شود. کاربرد GPU در یادگیری ماشین امکان ساخت شبکه‌های عصبی پیچیده‌تر، یا به عبارتی یادگیری عمیق، را فراهم نموده است. برنامه نویس‌های Deno مدعی هستند با اینکه اکثر شبکه‌های عصبی در Python کدنویسی شده‌اند، در صورتی که زیرساخت‌های مناسب فراهم باشد، جاوااسکریپت زبان مناسبی برای پیاده‌سازی مباحث ریاضی خواهد بود. پشتیبانی از نسخه‌های جدید WebGPU در Deno گامی است در راستای همین مقصود. هدف از طراحی این محیط این است که TensorFlow.js در Deno اجرا شود و با  GPU شتاب داده شود.

روش ساده ساخت سیستم توصیه گر

برای دریافت راهنمای نصب Deno 1.8 می‌توانید به deno.land مراجعه کنید. در صورتی که قبلاً Deno  را نصب نموده‌اید، می‌توانید با کد دستوری deno upgrade، Deno 1.8 را اجرا کنید.

دیگر قابلیت‌های Deno 1.8 به شرح زیر است:

  • APIهای بین المللی سازی فعال شده‌اند؛ در این نسخه، API های JS Intl خارج از این محیط قابل اجرا هستند.
  • نگاشت‌های بارگذاری؛ در این نسخه به منظور کنترل رفتار بارگذاری جاوااسکریپت، نگاشت‌های بارگذاری تثبیت شده‌اند.
  • پشتیبانی از فراخوانی ماژول‌های خصوصی؛ نسخه جدید از فراخوانی ماژول‌های خصوصی پشتیبانی می‌کند. با کمک این قابلیت برنامه‌نویس‌ها می‌توانند بااستفاده از توکن‌های امنیتی خودکار ماژل‌ها را از سرورهای خصوصی فرا بخوانند.
  • گسترش دامنه پوشش‌دهی زیرساخت‌ها؛ با پرداختن به گزارش‌ها و مجموعه‌ها، دامنه پوشش‌دهی زیرساخت‌ها گسترش یافته است.

نسخه Deno 1.8 دو ماه / بلافاصله پس از معرفی نسخه Deno 1.7 در نوزدهم ژانویه عرضه شد. این سامانه با سیستم ماژولی بهتر، به منظور ارائه راهکاری امن به جای Node.js ارائه شد.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اپلیکیشن های نسل بعد از GPT-3 تغذیه می‌کنند

مقاله قبلی

ثبت ۱۶ رکورد جدید توسط Nvidia در تازه‌ترین شاخص‌های MLPerf

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.