آپدیت جدید نسخه بتای تسلا
اخبارهوش مصنوعی در جهان

آپدیت جدید نسخه بتای ماشین‌‌های تمام خودران تسلا

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به‌زودی شرکت تسلا به‌روزرسانی جدید نسخه بتای ماشین‌‌های خودران خود را کامل می‌کند و این آپدیت همراه با پیشرفت‌‌‌هایی چشمگیر در این سیستم ارائه می‌شود.

  ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا اعلام کرده که این شرکت قرار است به‌‌روزرسانی جدید ماشین‌‌های کاملاً خودران را با همراه با «عملکردهای جدید» و «امکانات چشمگیر» منتشر کند و به‌‌زودی نسخه کامل‌‌تری از این آپدیت منتشر خواهد شد.

  ماه گذشته، تسلا شروع به انتشار اولین به‌‌روزرسانی نرم‌‌افزار Full Self-Driving Beta برای گروه محدودی از دارندگان این خودورها کرد تا این آپدیت و ویژگی‌های جدید را روی ماشین‌‌های خودکار آزمایش کند.

  طی چند هفته گذشته، این شرکت خودروسازی به‌‌روزرسانی‌‌های نرم‌‌افزاری را با رفع اشکال و قابلیت‌‌های جدید بر اساس بازخورد آزمایش‌‌کنندگان اولیه بتا منتشر کرده است. به گفته ماسک، انتظار می‌‌‌رود این پیشرفت‌‌ها منجر به انتشار گسترده‌‌تری از نرم‌‌افزار Tesla’s Full Self-Driving Beta شود. این نرم‌‌افزار، امکان هدایت کاملا خودکار ماشین‌های تسلا را برای دارندگان این ماشین‌ها فراهم می‌‌‌کند تا در ماه دسامبر با نظارت راننده، به‌‌‌طور مستقل در خیابان‌‌های شهر رانندگی کند.

  در حال حاضر، مدیرعامل شرکت خبر به‌‌روزرسانی جدیدی که هفته آینده ارائه می‌‌‌شود را اعلام کرده و می‌‌‌گوید: «آپدیتی که هفته آینده منتشر خواهد شد، یک نسخه ویژه است. بسیاری از پیشرفت‌‌های اساسی که در این نسخه وجود دارد، هم رفع اشکال‌‌های مهم سیستم قبلی است و هم زمینه‌‌های جدیدی از عملکرد را در ماشین‌‌های خودران فراهم می‌‌‌کند.» (ایلان ماسک ۱۹ نوامبر سال ۲۰۲۰)

  علاوه بر این، ماسک در خلال صحبت‌‌هایش اظهار داشت که بروزرسانی جدید تسلا همچنین بخش‌های تازه‌ای را به عملکرد سیستم اضافه می‌‌‌کند. وی مشخص نکرد چه مواردی در به‌روزرسانی جدید به این سیستم اضافه خواهد شد. گسترش نسخه بتا به همه ماشین‌‌های خودران این شرکت منوط به این است که عملکرد آزمایشی این نسخه خوب و موردقبول باشد. ایلان ماسک در این باره این‌‌طور می‌‌‌گوید: «اگر نسخه هفته آینده خوب به نظر برسد و کارایی لازم را داشته باشد، نسخه بتا را گسترش خواهیم داد.» هنوز مشخص نیست این نسخه جدید تا چه اندازه روی ماشین‌‌های خودران این شرکت گسترش می‌‌‌یابد.

  ماسک پیش از این نسخه گسترده‌‌ای از به‌‌روزرسانی بتا FSD را در ماه دسامبر در ایالات متحده معرفی کرده بود. انتشار گسترده‌‌تر این نسخه در ایالات متحده از نظر برآوردهای مالی پایان سال از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا ترغیب رانندگان به استفاده از آپدیت جدید روی خودروهای خود، به شرکت تسلا امکان می‌‌‌دهد درآمد بیشتری را از فروش بسته کامل رانندگی خود (FSD) به دست آورد.

  درباره معرفی آپدیت جدید نسخه بتای تسلا گمانه‌زنی‌‌‌هایی می‌‌‌شود مبنی بر این‌‌که این خودروساز قبل از آماده‌شدن کامل نرم‌‌افزار، از فروش FSD بیش از ۵۰۰ میلیون دلار درآمد داشته باشد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ویدئوکست (Videocast) چیست؟ اولین ویدئوکست تخصصی هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  چرا اکنون بهترین زمان برای تبدیل شدن به یک شرکت هوشمند است؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.