جستجو
اخبار

افزایش کیفیت عملکرد موتورهای جستجو در کشور

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری فارس نیوز، محمدعلی قلی‌نواز، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان، به کمک هوش مصنوعی از یک فناوری در زمینه جستجو دقیق در بستر موتورهای جستجوگر اینترنت خبر داد. ایشان تأکید کردند که استفاده از هوش مصنوعی در این محصول توانسته است کیفیت جستجو اینترنتی را افزایش داده و کاربران را به نتایج دقیق برساند.

  قلی‌نواز اضافه کرد، این سامانه توانسته است با بهره‌گیری از هوش مصنوعی محتوای مورد نیاز فعالان عرصه رسانه را گردآوری کند. این به معنای کاهش صرفه‌جویی در زمان و دسترسی سریع به دقیق‌ترین محتوای موردنظر در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها است. کنشگران عرصه رسانه می‌توانند با استفاده از این سامانه به نحو برخط از آخرین اخبار حوزه‌های دلخواهشان مطلع شوند.

  به گفته قلی‌نواز این سامانه پس از پایش بیش از دو هزار رسانه مکتوب و آنلاین و نیز بررسی تمامی مطالب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند نیازهای فعالان رسانه را مرتفع سازد. ایشان در توضیح عملکرد این سامانه می‌گوید: این سامانه هوشمند قابلیت آن را دارد تا بر اساس نیاز کاربران، اخبار و اطلاعات موجود در بستر شبکه‌های انتشاردهنده خبر را پایش کرده و مبتنی بر کلمات کلیدی که در نظر گرفته شده است، خروجی را در قالب متن و نمودار ارائه کند.

  جستجو

  هدف از ساخت

  ایشان اظهار داشت که این سامانه در پاسخ به نیاز کنشگران عرصه رسانه و مسئولین روابط عمومی سازمان‌ها و نهادهای کلان و مهم کشوری ساخته شده است. چراکه جستجوی روزانه خبر برای این دست از مسئولین یک معضل بزرگ به حساب می‌آید و گاه روئیت شده که محتوایی در میان سایر اطلاعات موجود در بستر اینترنت، علی‌رغم اهمیتی که داشته است، به دلیل کثرت اطلاعات موجود مورد غفلت واقع شده است.

  این سامانه می‌تواند با طبقه‌بندی اخبار در گروه‌های مختلف، کاربران را قادر سازد تا در سریع‌ترین زمان ممکن از میان محتوای استخراج شده و بر اساس کلیدواژه تعیین شده به خبر مورد نظر دست پیدا کنند. به طور مثال برخی از این طبقه‌بندی‌ها عبارت‌اند از: طبقه‌بندی بر اساس رسانه‌های مکتوب، مجازی، برخط و یا منابع ملی، محلی و خارجی.

  قلی‌نواز در انتها اشاره کرد این سامانه به طور مستقیم توانسته است پانزده فرصت شغلی ایجاد کند و در سایر مراکز نیز ده‌ها شغل به طور غیرمستقیم ایجاد کرده است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۱]

  بررسی بازیگران اصلی در عرصه توسعه هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  پیش‌بینی نیاز بیماران کرونایی به ونتیلاتور از طریق هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.