جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 برنامه جدید بریتانیا برای شکل دادن به استانداردهای جهانی هوش مصنوعی

برنامه جدید بریتانیا برای شکل دادن به استانداردهای جهانی هوش مصنوعی

مؤسسه آلن تورینگ با حمایت مؤسسه استانداردهای بریتانیا (BSI) و آزمایشگاه ملی فیزیکی (NPL)، برنامه جدید دولت بریتانیا مبنی بر شکل‌ دادن به استانداردهای فنی هوش مصنوعی در سطح جهانی و گسترش نقش این کشور در این عرصه را به آزمایش می‌گذارد.

وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش (DCMS) و اداره هوش مصنوعی (OAI) این مرکز را پشتیبانی می‌کنند.

مرکز جدید استاندارد هوش مصنوعی، ابزارهایی جدید برای کسب‌وکارها ایجاد خواهد کرد، جامعه هوش مصنوعی بریتانیا را از طریق یک سامانه آنلاین جدید گرد هم می‌آورد و منابع آموزشی را در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد، تا در ایجاد و توسعه استانداردهای جهانی مشارکت کنند و به این استانداردها دست یابند. این مرکز با انجام این قبیل امور، بریتانیا را پیشتازِ عرصه روبه‌رشد هوش مصنوعی می‌کند.

مرکز استاندارد هوش مصنوعی، بخشی از برنامه «راهبرد ملی هوش مصنوعی» است و هدف از آن، افزایش نقش بریتانیا در گسترش استاندارهای فنی هوش مصنوعی در سطح جهانی است. این در حالی است که پژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که تا سال ۲۰۴۰، بیش از ۳/۱ میلیون کسب‌وکار بریتانیایی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و انتظار می‌رود که در آن تاریخ، هزینه‌ای که صرف هوش مصنوعی می‌شود، به بیش از ۲۰۰ میلیارد پوند برسد.

بیانیه کامل را می‌توانید از اینجا بخوانید

مرکز جدید در مرحله آزمایشی، بر روی موارد زیر متمرکز است:

افزایش مشارکت بریتانیا در توسعه استانداردهای جهانی هوش مصنوعی از طریق جمع‌آوری اطلاعات مربوط به استانداردهای فنی و نوآوری‌ها در زمینه توسعه هوش مصنوعی با استفاده از روشی در دسترس، کاربرپسند و فراگیر.

گرد هم ‌آوردن جامعه هوش مصنوعی از طریق برگزاری کارگاه‌ها، رویدادها و ایجاد سامانه آنلاین جدید برای تشویق افراد به مشارکت هماهنگ‌تر در زمینه توسعه استانداردها در سراسر جهان.

کمک به کسب‌وکارها و دیگر سازمان‌ها در ایجاد استانداردهای فنی هوش مصنوعی و همکاری جهانی برای توسعه این استانداردها از طریق خلق ابزارها و راهنمایی‌هایی تحصیلی، آموزشی و رشد حرفه‌ای.

بررسی همکاری بین‌المللی با برنامه‌های ابتکاری مشابه به‌منظور حصول اطمینان از اینکه استانداردهای فنی به‌وسیله طیف وسیعی از متخصصان هوش مصنوعی و مطابق با ارزش‌های مشترک، شکل می‌گیرند.

بریتانیا

آدرین اسمیت، رئیس و مدیرعامل مؤسسه آلن‌ تورینگ گفت: «استانداردهای بین‌المللی قرار است نقش تسهیل‌کننده مهم و فزاینده‌ای در پذیرش و مدیریت مؤثر فناوری‌های هوش مصنوعی، ایفا کنند. با توجه به جایگاهی که مؤسسه ما در قلب فناوری پررونق هوش مصنوعیِ بریتانیا دارد، بسیار مفتخرم که شاهد انتخاب این مؤسسه به‌عنوان کانون اجرای این برنامه جدید و با اهمیت هستم.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.