بریتانیا
اخبار

برنامه جدید بریتانیا برای شکل دادن به استانداردهای جهانی هوش مصنوعی

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مؤسسه آلن تورینگ با حمایت مؤسسه استانداردهای بریتانیا (BSI) و آزمایشگاه ملی فیزیکی (NPL)، برنامه جدید دولت بریتانیا مبنی بر شکل‌ دادن به استانداردهای فنی هوش مصنوعی در سطح جهانی و گسترش نقش این کشور در این عرصه را به آزمایش می‌گذارد.

وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش (DCMS) و اداره هوش مصنوعی (OAI) این مرکز را پشتیبانی می‌کنند.

مرکز جدید استاندارد هوش مصنوعی، ابزارهایی جدید برای کسب‌وکارها ایجاد خواهد کرد، جامعه هوش مصنوعی بریتانیا را از طریق یک سامانه آنلاین جدید گرد هم می‌آورد و منابع آموزشی را در اختیار سازمان‌ها می‌گذارد، تا در ایجاد و توسعه استانداردهای جهانی مشارکت کنند و به این استانداردها دست یابند. این مرکز با انجام این قبیل امور، بریتانیا را پیشتازِ عرصه روبه‌رشد هوش مصنوعی می‌کند.

مرکز استاندارد هوش مصنوعی، بخشی از برنامه «راهبرد ملی هوش مصنوعی» است و هدف از آن، افزایش نقش بریتانیا در گسترش استاندارهای فنی هوش مصنوعی در سطح جهانی است. این در حالی است که پژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که تا سال ۲۰۴۰، بیش از ۳/۱ میلیون کسب‌وکار بریتانیایی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و انتظار می‌رود که در آن تاریخ، هزینه‌ای که صرف هوش مصنوعی می‌شود، به بیش از ۲۰۰ میلیارد پوند برسد.

بیانیه کامل را می‌توانید از اینجا بخوانید

مرکز جدید در مرحله آزمایشی، بر روی موارد زیر متمرکز است:

افزایش مشارکت بریتانیا در توسعه استانداردهای جهانی هوش مصنوعی از طریق جمع‌آوری اطلاعات مربوط به استانداردهای فنی و نوآوری‌ها در زمینه توسعه هوش مصنوعی با استفاده از روشی در دسترس، کاربرپسند و فراگیر.

نقش یادگیری عمیق در کشف آلیاژهای جدید آنتروپی بالا

گرد هم ‌آوردن جامعه هوش مصنوعی از طریق برگزاری کارگاه‌ها، رویدادها و ایجاد سامانه آنلاین جدید برای تشویق افراد به مشارکت هماهنگ‌تر در زمینه توسعه استانداردها در سراسر جهان.

کمک به کسب‌وکارها و دیگر سازمان‌ها در ایجاد استانداردهای فنی هوش مصنوعی و همکاری جهانی برای توسعه این استانداردها از طریق خلق ابزارها و راهنمایی‌هایی تحصیلی، آموزشی و رشد حرفه‌ای.

بررسی همکاری بین‌المللی با برنامه‌های ابتکاری مشابه به‌منظور حصول اطمینان از اینکه استانداردهای فنی به‌وسیله طیف وسیعی از متخصصان هوش مصنوعی و مطابق با ارزش‌های مشترک، شکل می‌گیرند.

بریتانیا

آدرین اسمیت، رئیس و مدیرعامل مؤسسه آلن‌ تورینگ گفت: «استانداردهای بین‌المللی قرار است نقش تسهیل‌کننده مهم و فزاینده‌ای در پذیرش و مدیریت مؤثر فناوری‌های هوش مصنوعی، ایفا کنند. با توجه به جایگاهی که مؤسسه ما در قلب فناوری پررونق هوش مصنوعیِ بریتانیا دارد، بسیار مفتخرم که شاهد انتخاب این مؤسسه به‌عنوان کانون اجرای این برنامه جدید و با اهمیت هستم.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

لزوم توجه بیشتر مسئولان حوزه هوش مصنوعی به دغدغه رهبر انقلاب

مقاله قبلی

آیا BorutaShap بهترین الگوریتم انتخاب ویژگی است؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.