کنگره هوش مصنوعی
اخبار

کنگره هوش مصنوعی به همت پردیس بین‌المللی کیش، دانشگاه شیراز و صنعتی شریف برگزار می‌شود

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، مدیرگروه هوش مصنوعی علوم پزشکی دانشگاه شیراز در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، از برگزار شدن اولین کنگره هوش مصنوعی کشور خبر داد. دکتر علیرضا مهدی‌زاده، عضو هیئت‌علمی گروه هوش مصنوعی این دانشگاه تصریح کرد این کنگره به‌صورت مجازی و به همت پردیس بین‌المللی کیش، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

  این کنگره به‌صورت مجازی و در روزهای هفتم و هشتم دی‌ماه برگزار می‌شود. دکتر مهدی‌زاده خاطرنشان کرد که هدف از برگزاری این کنگره شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در هوش مصنوعی در کشورمان است تا بتوانیم از این ظرفیت‌ها در راستای توسعه پایدار و فناوری‌های حوزه سلامت استفاده کنیم. ایشان تصریح کرد که می‌کوشیم این هدف را به کمک تعامل با پژوهشگران حوزه داخلی و بین‌المللی در این عرصه عملیاتی کنیم.

  کنگره هوش مصنوعی

  دکتر مهدی‌زاده در ضمن این گفتگو گریزی به محورهای کنگره هوش مصنوعی زده و اذعان داشت که برخی از موضوعات آن عبارت است از: پردازش سیگنال و تصاویر پزشکی، مدیریت کلان‌داده‌ها در حوزه سلامت، کاربردهای اینترنت اشیاء در حوزه سلامت، مسائل نوپدید اخلاقی و حقوقی که در ضمن استفاده از تکنولوژی‌های هوش مصنوعی در حوزه سلامت ایجاد خواهد شد، کاربردهای هوش مصنوعی در علوم اعصاب و در نهایت کاربردهای بیوانفورماتیک در فناوری‌های حوزه سلامت.

  ایشان افزودند برای آنکه بتوانیم به مطالبه مبارک رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانیم، باید دولت بتواند با اولویت بالا درباره این موضوع برنامه‌ریزی داشته باشد. ایشان ادامه دادند، به طور مثال اگرچه سهم علوم پزشکی شیراز در آغاز تولید فناوری تأسیسات پزشکی در ایران نیم درصد بود، اما پس از گذشت ۹ سال اکنون این مقدار به ۲.۵ درصد رسیده است.

  به عقیده دکتر مهدی‌زاده، توانمندی‌های عموم استان‌های کشور بیش از این مقدار بوده و باید برای فعلیت یافتن قوا و استعدادهای درونی آن‌ها بکوشیم. ایشان اشاره کردند برای به‌دست‌آوردن این جایگاه علاوه بر برگزاری این کنگره و برنامه‌های علمی متنوع، می‌کوشیم برای راه‌اندازی کارگاه‌های آموزشی متعدد هدف‌گذاری کنیم تا نسل جدید هر چه بیشتر با هوش مصنوعی و کاربردهای آن آشنا شود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس ؛ مدیریت چندین توالی ورودی (قسمت پنجم فصل دوم)

  مقاله قبلی

  دغدغه مسئولان کشور برای کاربست هوش مصنوعی در صنعت حمل‌ونقل

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.