تبلیغات
کاربردهای هوش مصنوعی

تبلیغات به سبک الگوریتم یادگیری ماشین؛ درسی مهم برای بازاریاب‌ها

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک وب‌سایت حتی زمانی که تصمیمش را نداشتید و در حال انجام کار دیگری بودید، روی یک تبلیغ کلیک کردید. مثلا روی یک تست سنجش آی‌کیو! نکته اما اینجاست که تبلیغات می‌گویند که درباره شما چه فکری می‌کنند.

وقتی تبلیغی برای فرد نمایش داده می‌شود، الگوریتم شخصیت کاربر و افراد در حال خواندن آن صفحه را شناسایی کرده است. اما از آنجایی که این الگوریتم‌ها انقدر دقیق نیستند که هریک از کاربران را به صورت جداگانه شناسایی کنند، این کار را برای دسته‌‎ای از کاربران انجام می‌دهند و این یعنی فردی که در یک وب سایت است و افراد دیگری که همزمان در آن هستند، خصوصیات اخلاقی‌ای دارند و به نوعی شناسایی شدند که آن تبلیغ خاص برایشان نمایش داده شده است. مثلا الگوریتم این‌طور شناسایی می‌کند که این سایت مناسب این نوع افراد است.

در نتیجه از طریق تبلیغاتی که به واسطه الگوریتم یادگیری ماشین در یک سایت به کاربر نمایش داده می‌شود، می‌توان دریافت که کاربر چه خصوصیات اخلاقی‌ای دارد. در نتیجه اگر بتوان به داده‌هایی که در اختیار الگوریتم قرار گرفته تا کاربر را شناسایی کند، دسترسی پیدا کرد، می‌توان با هزینه و زمان کمتر به بانک مهمی از اطلاعات رسید و این یعنی اولین نفر بودن در استفاده از هوش مصنوعی همیشه هم یک مزیت محسوب نمی‌شود؛ مگر این‌که سیستم هوش مصنوعی به گونه‌ای طراحی شده باشد که به بهترین شکل از داده‌هایش محافظت کند تا بتواند سیستم منحصربه‌فردی باشد که از داده‌ها بهره می‌برد.

کاربرد هوش مصنوعی در موسیقی و سه دلیل برای استفاده از آن در این صنعت

اما هوش مصنوعی و الگوریتم یادگیری ماشین برای افرادی که بازاریابی انجام می‌دهند یک درس مهم دارد و آن هم این است که اگر بتواند رفتار و خصوصیات اخلاقی افراد را شناسایی کنید، مثل کاری که هوش مصنوعی انجام می‌دهد تا متوجه شود که چه تبلیغاتی را نمایش دهد، می‎توانید تبلیغات و حتی فروش خوبی انجام دهید.

برای همه ما انسان‌ها وقت مثل یک ذخیره تمام‎ شدنی است که باید در خرج کردن آن خسیس باشیم. بازاریاب‌ها هم باید این موضوع را به خوبی بدانند و برای شناسایی مشتریان بالقوه مانند الگوریتم‌های یادگیری ماشین عمل کنند.

انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

آمازون شما را به یک متخصص تبدیل می‌ کند

مقاله قبلی

بهبود وضعیت امنیتی مشاغل با تراشه ضد جعل

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.