هوش و نیروی دریایی
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی

تجهیز نیروی دریایی ارتش با فناوری هوش مصنوعی

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش، از ضرورت و اهمیت تجهیز نیروهای ارتش به فناوری جدید و استفاده از هوش مصنوعی در پیشبرد هرچه بهتر و سریع‌تر اهداف دفاعی و نظامی کشور سخن گفت و بیان کرد: امروز دشمنان به دنبال از صحنه خارج کردن ما هستند، ولی این آرزوی خود را به گور خواهند برد.

برگزاری رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲

امیر دریادار ایرانی، درباره برگزاری رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲، با حضور یگان‌های سطحی و پروازی نیروهای دریایی سه کشور ایران، روسیه و چین در منطقه شمال اقیانوس هند در محیطی به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر مربع و با شعار «با هم برای صلح و امنیت» چنین اظهار نظر کرد: در شرایطی که برخی کشورها تلاش دارند یک تک‌قطبی در جهان تعریف کنند، این سه کشور مستقل (ایران، روسیه و چین) در کنار هم قرار می‌گیرند که این همکاری در تمامی حوزه‌های ژئوپلتیک منطقه‌ای اثرگذار است و یک هژمونی جدید را شکل می‌دهد.

تجهیز نیروی دریایی با هوش

وی با ابراز امیدواری درباره ادامه یافتن همکاری‌های مشترک ایران با کشورهای یادشده افزود: سعی می‌کنیم هر سال یک ناوگروه در تمرینات مشترک نظامی داشته باشیم تا پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در پهنه‌های مختلف آبی جهان افراشته باشد.

دریادار ایرانی از اینکه نیروی دریایی ارتش تبدیل به نیرویی تعیین‌کننده در منطقه و در عرصه‌های گوناگون گردیده است اظهار خرسندی کرد و گفت: ما الگویی را به جهان ارائه کردیم که می‌شود کشورها در کنار یکدیگر امنیت جهانی را با رعایت احترام برقرار کنند. زیرا امروز نیروی دریایی در فاصله حداقل دو هزار کیلومتری کشور مشغول تأمین امنیت شاهرگ اقتصادی کشور است.

فرمانده نداجا ادامه داد: در طول ۴۳ سال حاکمیت نظام جمهوری اسلامی، مثلث شوم توطئه، تحریم و تهدید علیه کشور ما شکل گرفت و نیروی دریایی کشور توانست با بهره‌گیری از ظرفیت علمی نخبگان، دانشمندان و جوانان کشور، تجهیزات خود را به‌روز نگه دارد، زیرا باید در صحنه بین‌الملل حضور فعال داشته باشیم.

او با اشاره به تأکید فرمانده کل قوا به استفاده از هوش مصنوعی و ضرورت پیشرفت ایران در این زمینه و رسیدن به جایگاهی مهم در جهان توضیح داد: به دنبال آن هستیم که بتوانیم از زبان ماشین به نحو احسن استفاده کنیم و بر اساس هوش مصنوعی تسلیحات و تجهیزات خود را به درجه‌ای از توانمندی برسانیم که بتوانیم در برابر تهدیدات کشورهای استکباری واکنش جدی و به‌موقع داشته باشیم.

او که در مراسم اختتامیه جشنواره سرود نیروی دریایی ارتش به اظهار نظر می‌پرداخت گفت: یکی از فعالیت‌های عقیدتی سیاسی این نیرو استفاده از برنامه‌های هنری است و از آنجا که در بخش سرود علاقه‌مندان بسیاری جذب شده‌اند، سعی شده تا با برگزاری مسابقات شور و هیجان در کنار برنامه‌های عقیدتی و فرهنگی شکل گیرد.

دریادار ایرانی با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری سرود نیروی دریایی ارتش، درباره ارزش هنر گفت: هنر دارای پیچیدگی‌های مختص به خود است و می‌تواند باعث هدایت یا گمراهی مردم شود و از این نظر از جایگاهی والا برخوردار است به طوری که امام راحل، هنر را در مسیر جهاد معرفی کردند. اگر از هنر به درستی استفاده شود به هدف و نقطه مثبت خواهیم رسید.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

حقوق جدید برنامه نویسان در کشورهای مختلف چقدر است؟

مقاله قبلی

شرکت هوش ماندگار شایا ؛ توسعه‌دهنده ابزارهای تحلیل زبان فارسی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.