تصادف تسلای بدون سرنشین
اخبارهوش مصنوعی در جهان

تصادف تسلای بدون سرنشین با درخت منجر به مرگ دو نفر شد

0
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در نگاه اول این موضوع معمای قرن بیست‌و‌‍یکم به نظر می‌رسد؛ یک ماشین تصادف می‌کند، هر دو نفر سرنشین کشته می‌شوند، اما راننده نه! این همان اتفاقی است که روز گذشته در هوستون تگزاس رخ داده است، تصادف تسلای بدون سرنشین ؛ یک تسلای مدل S به درخت برخورد کرد و دو مرد داخل آن کشته شدند. طبق ادعای پلیس یکی در صندلی جلو و دیگری عقب ماشین نشسته بوده است.

در اولین واکنش به این اتفاق، ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، در توییتر نوشت: «گزارش‌هایی که تاکنون ثبت شدند نشان می‌دهند که در این خودرو سیستم اتو پایلوت فعال نبوده است. از طرفی سیستم اتو پایلوت برای راندن خودرو نیاز به خطوط کنار جاده دارد و در این جاده خطوط موجود نبوده‌‎اند.» همچنین شرکت تسلا درخواست کرده تا مشخص نشدن دقیق موضوع از انتشار هرگونه خبر و گمانه‌زنی خودداری شود.

یک مقام پلیس شهر هوستون در واکنش به این تصادف و ادعای ایلان ماسک درباره فعال نبودن اتو پایلوت این‌‎طور گفته: «حتی در شرایطی که در خودروهای خودران اتوپایلوت فعال باشد، راننده انسانی باید هوشیار باشد و در شرایط ضروری اختیار خودرو را به دست بگیرد. اما این‌که در تصاویر و کلیپ‌ها هم دیده‌ایم که خودرویی بدون این‌که راننده‌ای پشت فرمان آن باشد، باعث شده مانند دیگر افراد، دارنده این خودرو هم بیش‌از حد به آن اعتماد کند و هنگام تصادف هیچ‌کس پشت فرمان آن نبوده است.»

تصادف تسلای بدون سرنشین

به فاصله چند ساعت بعد از این تصادف، بیشترین توجهات به عواقبی که برای تسلا دارد معطوف شده است. تا جایی که آلن کورنهاوزر، رئیس برنامه اتومبیل‌های بدون راننده در دانشگاه پرینستون، گفت: «به نظرم عواقب زیادی متوجه تسلا خواهد بود.»

تولید پهپاد و صادارت هوش مصنوعی، دستاورد خانه‌ خلاق منطقه۲۲

از سال ۲۰۱۶، زمانی که فردی در فلوریدا که سرنشین یک خودروی بدون سرنشین بود تصادف کرد و سر او از تنش جدا شد، تصادف مرگباری از خودروهای تسلا ثبت نشده بود.

نکته دیگر اینجاست که اقدامات کمی در جهت ایمن‌سازی برای شهروندان در رابطه با استفاده از خودروهای خودران انجام شده و این همان موضوعی است که انتقادات را به همراه خواهد داشت.

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها بعد از تصادف تسلای بدون سرنشین در روز دوشنبه اعلام کرد که تیمی ویژه برای بررسی این تصادف به محل اعزام کرده و تحقیقات آن‌ها هنوز ادامه دارد. همچنین یکی از اعضای وزارت حمل‌و‌نقل آمریکا افشای اطلاعات بیشتر در این زمینه را به بعد از بررسی جزئیات دقیق موکول کرده است. به همین دلیل تلاش مطبوعات و نشریات برای به دست آوردن اطلاعات و ارائه گزارش‌های جامع ناکام مانده است.

تصادف تسلای بدون سرنشین

این در حالی است که از سال ۲۰۱۶ و بعد از تصادف تسلای بدون سرنشین در فلوریدا، تحقیقات درمورد حداقل ۲۳ مورد تصادف در حالی که اتوپایلوت خودرو فعال بوده، آغاز شده است. اما یا تحقیقات به نتیجه‌ای نرسیده‌اند و یا نتیجه آن‌ها در دسترس عموم قرار نگرفته است.

در تصادف تسلای بدون سرنشین که در روز دوشنبه رخ داده، یک خودروی مدل S 2019 با سرعت در حال حرکت بوده و زمانی که جاده می‌پیچد، این خودرو نمی‌پیچد و بعد از خروج از جاده به یک درخت برخورد می‌کند. این خودرو بعد از برخورد با درخت آتش می‌گیرد و برای خاموش کردن آتش آن، آتش‌نشانان چهار ساعت در تلاش بودند و بیش از ۳۰ هزار گالن آب استفاده کردند.

شهاب اولین راهکار جامع زیرساخت ابری کشور آماده خدمات‌رسانی از طریق وبسایت خود است

خودروهای خودران به دلیل نوع باتری‌های یون لیتیوم در صورت آتش گرفتن به سختی خاموش می‌شوند و شاید بهتر بود برای خاموش کردن آتش این خودرو از متخصصان خود تسلا کمک می‎گرفتند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

پرواز تاریخی پهباد نبوغ در مریخ با موفقیت انجام شد

مقاله قبلی

هوش مصنوعی در اسپاتیفای با تحلیل آهنگ‌های برگزیده فرد، هنرمندان مشابه را معرفی می‌کند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.