تفکیک زباله با استفاده از هوش مصنوعی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

تفکیک زباله با استفاده از هوش مصنوعی برای اولین بار در تهران

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به زودی شاهد تفکیک زباله با استفاده از هوش مصنوعی در قطب ۲۱ پایتخت خواهیم بود.

به گزارش شهر به نقل از اداره روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، جناب اقای رضا رجب زاده شهردار منطقه این خبر را بیان کرد و در ادامه افزود: در حال حاضر هوشمندسازی شهر تهران از جمله موضوعات با اولویت بالا در مدیریت شهری فعلی بوده و از دو جهت دارای اهمیت بسیار است:

۱. اقدامات و پروژه‌های هوشمندسازی به طور مستقیم درآمدزایی نداشته باشند ولی موجب کاهش هزینه‌ها می‌شوند.

۲. استفاده از فناوری هوش مصنوعی موجب شفاف‌سازی می‌شود که با این وجود فرآیندها به صورت شفاف انجام گرفته و بدین ترتیب بستر تخلفات سازمان دهی شده از بین می‌رود.

وی در ادامه افزود: از جمله اقدامات هوشمندسازی منطقه ۲۱ این است که برای اولین بار در شهر تهران زباله خشک که به صورت دستی تفکیک می‌شد، با کمک هوش مصنوعی و به وسیله ی ربات انجام می‌شود.

در حال حاضر اعتبار و مجوز لازم جهت ساخت این ربات از سازمان فناوری اطلاعات دریافت شده و ربات هوشمند تفکیک زباله، به وسیله‌ی یک مجموعه دانش بنیان در حال آماده‌سازی می‌باشد و تا پایان سال نیز در منطقه ۲۱ عملیاتی می‌شود. شهردار منطقه ۲۱ شهر تهران در مورد سایر اقدامات هوشمندسازی نیز صحبت کرد و گفت: هم اکنون مخازن زباله با استفاده کمک فرایندهای هوشمندسازی و با استفاده از اب گرم شسته می‌شوند.

ایشان با اشاره به ویروس کرونا بر اهمیت و ضرورت تسریع در روند هوشمندسازی شهر اشاره نمود و گفت: ویروس کرونا با وجود تهدیدها و مشکلاتی که در سطح جامعه ایجاد کرد، موجب شد تا پیشرفت‌های فوق العاده‌ای در حوزه فناوری هوش مصنوعی داشته باشیم و تسریع در هوشمندسازی فرایندها را در اولویت کارهایمان قرار دهیم و بدین ترتیب شاهد پیشرفت روزافزون در این زمینه در سطح شهر تهران و کشورمان باشیم.

نقشه راه شبیه سازی کوانتومی در آینده

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

با محصولات و خدمات شرکت هوشمند ایده پردازان نگاه پایا آشنا شویم

مقاله قبلی

رویداد پل نوآوری؛ از پژوهش تا کارآفرینی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.