زبان فارسی با هوش مصنوعی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

توسعه پیکره زبان فارسی با هوش مصنوعی محقق شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  توسعه پیکره زبان فارسی با هوش مصنوعی خبر بسیار مسرت‌بخشی است که پیوند فناوری‌های نوین با گنجینه‌های فرهنگی و هویتی ما را مژده‌ای بس شگرف می‌دهد.

  از دیرباز گنجینه پربار ادب فارسی ایران در هر برهه از زمان، تاریخ و هویت ما را از خطر تاراج اقوام مهاجم محفوظ و مصون داشته است و از این رو، بر گردن همه ماست که از داشته‌های فرهنگی و زبانی ایرانمان به قدر وسع حمایت کنیم و برای رشد دُرّ گرانبهای پارسی دست به دست هم، با تمام نیرو تلاش کنیم.

  در همین راستا، با رشد فناوری‌های یادگیری ماشین در کشور عزیز و پرافتخارمان، اکنون توسعه پیکره زبان فارسی با هوش مصنوعی جلوه‌ای دیگر یافته است. این زمان، ایران عزیزمان با تلاش متخصصان پرتوان کشورمان، مفتخر است نخستین پیکره گفتگوی روزمره زبان فارسی بر پایه یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق را توسعه دهد وبه مرحله تولید رساند. این افتخار با تلاش‌های یک شرکت دانش‌بنیان هوش مصنوعی و با هدف بومی‌سازی این فناوری برای زبان فارسی محقق شده است. توسعه پیکره زبان فارسی با استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت ارتباط با مشتری، توسعه دستیار‌های صوتی و محاوره‌سازی سامانه‌های تبدیل گفتار به متن مورد استفاده قرار گیرد.

  توسعه پیکره گفتگوی روزمره زبان فارسی با استفاده از هوش مصنوعی

  در فرایند توسعه پیکره گفتگوی روزمره زبان فارسی با بهره‌گیری از فناوری هوش‌مصنوعی و فناوری یادگیری عمیق، بیش از ۱۰۰ هزار سخن برچسب‌گذاری شده و علاوه بر آن، با بررسی فیلم‌ها، سریال‌های ایرانی، بیش از ۷۰۰ هزار گفته برچسب‌گذاری شده شبکه‌های مجازی ذخیره شده است تا هوش مصنوعی هنگام هم‌صحبتی با شما در ابزارها و چت‌بات‌ها، و یا هنگام ارائه راهنمایی به شما از آن‌ها استفاده کند.

  در حقیقت، فناوری هوش مصنوعی امکانی را فراهم می‌کند که رایانه‌ها و ماشین‌ها از تجربیات انسانی استفاده کنند و وظایف افراد را همچون خود آن‌ها انجام دهند. همچنین هوش مصنوعی با ارتقای روزبه‌روز خود، می‌تواند همنشین و شنونده خوبی برای کاربران به هر زبانی که توسعه یافته است باشد. این فرایند با استفاده از هوش مصنوعی این امکان را می‌دهد که رایانه‌ها متناسب با برنامه‌ای که برای آن‌ها تعریف می‌شود، قابلیت راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما به زبان فارسی را پیدا کنند و در وبسایت‌ها و سایر پلتفرم‌ها در خدمت کاربران فارسی زبان باشند.

  شرکت دانش‌بنیانی که این فرایند را با استفاده از هوش مصنوعی را با موفقیت به انجام رسانده و به مرحله تولید درآورده است، در سال ۱۳۹۳ و با همراهی و تلاش گروهی از جوانان متخصص از دانشگاه‌های برتر ایران تاسیس شده است. یکی دیگر از فعالیت‌های موفق این شرکت دانش‌بنیان، تولید نخستین سکوی هوش مصنوعی آنلاین در ایران است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  با کمک اندرو ان جی اولین پروژه‌ هوش مصنوعی خود را انتخاب کنید

  مقاله قبلی

  Meena، ربات سخنگویی که صحبت کردنش شما را شوکه می‌کند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.