نسل Z
اخبار

کوبوت؛ فناوری پیشرفته جذب نیروی کار نسل Z

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  کوبوت (cobot) «فناوری پیشرفته جذب نیروی کار نسل Z»، شناخته می‌شود. نسلی که متولد اواخر دهه نود تا سال‌های ۲۰۱۰ هستند و جزو اولین نسلی هستند که با اینترنت و فناوری دیجیتال قابل‌حمل رشد کرده‌اند. کوبوت (cobot) به‌عنوان فناوری پیشرفته جذب نیروی کار نسل Z یا همان نسل جوان آماده‌به‌کار شناخته می‌شود؛ چراکه یک «هم‌ربات» یا «هم‌بات» یا همکار انسان به شمار می‌رود. این‌گونه از ربات‌ها می‌توانند به‌صورت امن و مستقیم تعامل کنند و مناسب شرایط کاری تحول‌یافته یا دورکاری هستند؛ تحولات کاری در دوره پاندمی کرونا مجالی برای رشد قابلیت‌های دیجیتال فراهم کرد که فرهنگ کار سنتی را تغییر داد و آن را به یک مدل کار از راه دور بدل کرد.

  نسل Z در این محیط جدید شروع به کار کرده است. متولدین پس از سال ۱۹۹۷ می‌خواهند شغل خود را شروع کنند و هیچ‌چیز دیگری جز رویکرد انعطاف‌پذیر و مبتنی بر فناوری اول که توسط همه‌گیری تسریع شده است، نمی‌شناسند. «استعفای بزرگ» ثابت کرده است که در این مدت حفظ کارمندان دشوار شده است. استعفای بزرگ اصطلاحی است که برای ترک کار از سوی افراد بسیاری پس از پاندمی کرونا، استفاده شده است. هدف افراد از این استعفا جستجوی مشاغلی با انعطاف بیشتر و دورکاری بوده است؛ کارگران متوجه شده اند که کار چگونه باید به آینده نگاه کند – انعطاف‌پذیر، جذاب و رضایت‌بخش. این دقیقاً همان چیزی است که نسل Z انتظار دارد و یکی  فناوری‌های مرتبط با تحول کار کوبوت (cobot) است.

  آینده‌ای متمرکز بر فناوری

  کوبوت (cobot) به‌نوعی همکار انسان در انجام کار محسوب می‌شود چراکه یک ربات مشارکتی است که هم‌زمان قادر به انجام چند کار است. در مقابل، روبات‌های خودمختار برای انجام مکرر یک کار، کار مستقل و ثابت ماندن، کدگذاری شده‌اند. این هم‌ربات از مواد سبک ساخته‌شده و دارای گیرنده‌های ایمنی برای همکاری با انسان است؛ به دلیل همین قابلیت‌ها کوبوت (cobot) فناوری پیشرفته جذب نیروی کار نسل Z شناخته می‌شود.

  نسل Z

  فناوری هوشمند سازی محل کار

  خبر خوب برای نسل Z  این است که خودکارسازی فرآیند در اولویت تحول دیجیتال در شرکت‌های بی‌شمار قرار دارد. درواقع، در سال ۲۰۲۰، از هر ۱۰ شرکت بریتانیایی، شش شرکت از این فناوری استفاده کرده بودند. خودکارسازی فرآیندهای منابع انسانی، بازاریابی، فروش، مدیریت کلی مواد، ساده‌سازی عملیات تجاری برای افزایش کارایی و بهره‌وری،  در تحول کار بسیار مهم بوده‌اند.

  این امر باعث می‌شود که مشاغل برای افراد جدید جذاب‌تر شوند. چرا در شرکتی با فرآیندهای قدیمی و وظایف اداری خسته‌کننده که شما را هیجان‌زده نمی‌کند، کار کنید، درحالی‌که می‌توانید برای سازمانی کار کنید که از فناوری کوبوت (cobot) استفاده می‌کند؟ درواقع تغییر و تحول در شیوه کار بخشی از فرایند خودکارسازی خدمات و کارها از طریق هوش مصنوعی محسوب می‌شود. درزمانی که فنّاوری هوش مصنوعی نیاز به حضور فیزیکی در محل کار را از بین برده است؛ اکثر افراد دنبال مشاغلی با قابلیت دورکاری هستند. علاوه بر این راحت‌تر شدن مشاغل، از این طریق بهینه‌سازی عملکرد و بهره‌وری را نیز شاهدیم. کوبوت (cobot) فناوری پیشرفته جذب نیروی کار نسل  Zدقیقاً بر همین اساس طراحی شده است؛ همین نوآوری است که نسل Z را به آینده کاری جذب می‌کند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  کارایی الگوریتمی و نقش آن در پیشرفت هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  نگاهی گذرا به مسائل قانونی هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.