جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دارویار؛ طرحی در راستای هوشمندسازی دارو در کشور

دارویار؛ طرحی در راستای هوشمندسازی دارو در کشور

دکتر محمدباقر قالیباف درباره طرح دارویار بیان کرد: مبحث دارو در کشور بسیار مهم و اساسی است، متاسفانه بحث‌هایی درباره ارز ترجیحی دارو عنوان می‌شود که  طبق آن می‌گویند ارز ترجیحی از دارو حذف خواهد شد و این غلط‌ترین حرفی است که می‌زنند.

وی تصریح کرد: مردم ما باید بدانند ما در بخش یارانه دارو و یارانه‌ها به هیچ عنوان، ظرفیت ارز را حذف نکرده و نخواهیم کرد، در واقع در حال حاضر یارانه‌ها به صورت مستقیم به مردم پرداخته می‌شود و شرکت‌های بیمه‌گذار این یارانه را به مردم می‌دهند لذا جامعه باید آرامش داشته باشد که ارز دارو تحت هیچ شرایطی حذف نخواهد شد. مردم بدانند که نه قانون‌گذار و نه دولت تحت هیچ شرایطی این چنین سیاستی را دنبال نمی‌کند و نخواهدکرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ضمانت اجرای این طرح هوشمندسازی است و اگر خلاء و کمبودی در زمینه هوشمندسازی باشد و این کار در اجرای طرح دارویار رخ  ندهد، قطعا مردم اذیت می‌شوند. علاوه بر این افراد فاسد که در حوزه‌‌های دارو سود می‌بردند به صورت ریالی سود خواهند برد.

قالیباف ضمن یادآوری اینکه سال گذشته و امسال در تبصره (هفت) قانون بودجه استفاده از نسخ الکترونیکی را در قانون بودجه لحاظ کردیم، افزود: نسخه و نسخه‌پیچی در داروخانه‌ها باید به شکل الکترونیکی صورت بگیرد و پرونده الکترونیکی سلامت ایرانیان باید کامل شود. این مسئله به همان اندازه اجرای طرح دارویار حائز اهمیت است و ما در مجلس به صورت جدی اجرای دقیق این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

دارویار

وی ادامه داد: اگر فردی در کشور تحت پوشش بیمه نباشد، نمی‌تواند از این امکان بهره ببرد پس هیچ ایرانی نباید وجود داشته باشد که تحت پوشش بیمه سلامت یا تأمین اجتماعی و بیمه‌های دیگر  قرار نگرفته باشد. امسال در مجلس برای سه دهک پایین جامعه که شامل حدودا پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، بود پوشش بیمه‌ای انجام خواهد گرفت. بر اساس آخرین آمار تا پایان خرداد ماه پنج میلیون و ۹۲ هزار نفر به صورت غیرحضوری تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند. امید داریم تا جمعیت باقی مانده نیز که بیشتر مشکل هویتی داشتند، سریعا تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. وظیفه داریم تا در این زمینه از وزارت بهداشت تقدیر کرده و مراتب تشکر را به جا آوریم.

قالیباف تصریح کرد: اجرای طرح تحول سلامت تجربه‌ای پیش روی ما است که برای اجرای هرچه بهتر طرح دارویار به ما کمک می‌کند. او افزود: اجرای طرح تحول سلامت مانند یک تابلوی تمام عیار است که برای اجرای درست و دقیق طرح دارویار در اختیار ماست. البته لازم به یادآوری است که  اجرای آن علاوه بر نقاط مثبت و قابل تقدیر همراه با نقاط ضعفی بود که چنانچه این ضعف‌ها در اجرای طرح دارویار نیز تکرار شود هزینه‌های اضافی به بیت‌المال تحمیل خواهد کرد و سود آن به مردم نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: انتقال پول از بیمه‌ها به داروخانه‌ها پنج الی شش ماه زمان می‌برد، حتی در برخی موارد هشت الی ۹ ماه زمان برده است. خواهشمندم تا سازمان برنامه و وزارت بهداشت با تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، پول مختص به بیمه دارو را صرف هزینه های دیگری که در قانون هم پیش‌بینی شده، کنند. به عبارت دیگر پول مربوط به دارو باید پول رنگی باشد و دقیقا همان پول، طبق قانون به صورت برخط به داروخانه‌ها واریز شود. این ارقام ماهانه معادل سه تا پنج هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.