برنامه‌نویسی با پایتون
رویدادها

دانشگاه میشیگان برگزار می‌کند: آموزش رایگان برنامه‌نویسی با پایتون

  1
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  دوره مقدماتی برنامه‌نویسی با پایتون بدون پیش‌نیاز به صورت آنلاین در دانشگاه میشیگان برگزار می‌شود. پایتون (python) که یک زبان محبوب برای برنامه‌نویسی همه‌منظوره، علم داده و برنامه‌نویسی وب است، به عنوان یکی از زبان‌های چندمنظوره شی‌ءگرایی به کار برده می‌شود که خوانایی بالایی در کدها دارد و به صورتی طراحی شده که برنامه‌نویس قادر است به شکلی کاملاً واضح و بدون ابهام پروژه‌های برنامه‌نویسی بزرگ و کوچک را انجام دهد.

  این دوره مقدماتی که ثبت‌نام آن از تاریخ ۱۶ ژوئن آغاز می‌گردد و در تاریخ ۳۱ آگوست نیز به پایان می‌رسد (حدود ۷ هفته به طول می‌انجامد) به صورت آنلاین برگزار می‌شود، بدین صورت که تکالیف برنامه‌نویسی با پایتون در یک مرورگر وب انجام می‌گیرد و بنابراین شما می‌توانید تمام تکالیف را در تلفن یا رایانه عمومی انجام دهید.

  هدف از دوره مقدماتی برنامه‌نویسی با پایتون، آموزش اصول برنامه‌نویسی کامپیوتر با استفاده از پایتون است. در این دوره اصول اولیه نحوه ساخت یک برنامه از یک سری دستورالعمل ساده در پایتون پوشش داده می‌شود. این دوره هیچ پیش‌نیازی ندارد و از ریاضیات فقط به مباحث ساده آن اکتفا می‌کند. این دوره به نحوی است که هر داوطلبی که تجربه کامپیوتری متوسطی دارد، قادر است بر مطالب این دوره تسلط پیدا کند. لازم به ذکر است در این دوره، فصل‌های ۱ تا ۵ کتاب درسی “Python for Everybody” و همچنین پایتون ۳ پوشش داده می‌شود. هنگامی که داوطلب موفق شد دوره مقدماتی برنامه‌نویسی با پایتون را به پایان برساند، آماده گذراندن دوره‌های برنامه‌نویسی پیشرفته‌تر خواهد بود.

  پایتون

  سرفصل‌ها

  • برنامه چیست؟
  • استفاده از متغیرها در برنامه‌ها
  • اجرای مشروط و اجرای مکرر/ حلقه زدن (برای دستورات)
  • توابع و استفاده مجدد از کد

  داوطلبان با شرکت در این دوره ضمن پشتیبانی از edX به طور رایگان تا ۴ آگوست به مؤسسات و دانشگاه‌های کلاس جهانی دسترسی خواهند داشت.

  مربی این دوره چارلز سورنس است. وی با لقب «دکتر چاک» دانشیار بالینی در دانشکده اطلاعات دانشگاه میشیگان است که دوره‌های مختلف فناوری از جمله برنامه‌نویسی، طراحی پایگاه داده و توسعه وب را تدریس می‌کند. دکتر چاک، مؤلف کتاب‌های Using Google App Engine و Python for Informatics است. زمینه تحقیقاتی وی در ساخت سیستم‌های مدیریت یادگیری مانند ساکای، مودل، بلک‌بورد، آنجل و غیره است.

  توضیحات مهم درباره ثبت‌نام دوره

  لازم به ذکر است به علت پاره‌ای از تحریم‌ها، کاربران ایرانی برای ثبت‌نام این دوره با محدودیت مواجه هستند. لذا لازم است داوطلبان یا با استفاده از فیلترشکن اقدام به ثبت‌نام کنند و هر بار که به پروفایل خود برای ادامه درس مراجعه می‌کنند، حتماً فیلترشکن‌ آن‌ها روشن باشد، یا سعی نمایند اکانت خود را با IP غیر از ایران ایجاد کنند.

  ثبت‌نام

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  جعل عمیق و کشمکش بین این فناوری و تشخیص‌دهنده‌های آن

  مقاله قبلی

  دوربین های عجیب و غریب هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رویدادها

  1 اظهار نظر

  1. من میخواهم در این دوره آنلاین شرکت کنم

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.