دوپلکس
اخبار

دوپلکس ، سرویس رزرواسیون هوش مصنوعی که در ۴۹ ایالت آمریکا فعالیت می‌کند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  گوگل سرویس جنجالی رزرواسون هوش مصنوعی دوپلکس خود را به ۴۹ ایالت در سراسر آمریکا گسترش داده است. نکته اینجاست که این سرویس باید مطابق با قوانین حفظ حریم خصوصی باشد و این قوانین در ایالت‌های مختلف آمریکا متفاوت هستند؛ همچنین در صورتی که این سرویس به خارج از مرزهای آمریکا سرایت کند، لازم است تا با قوانین بین‌الملل مطابقت داشته باشد.

  گوگل می‌گوید اگر عرضه این سرویس در آمریکا با تاخیر همراه بوده، دلیلش این بوده که امیدوار بودند بتوانند تغییری در قانون ایجاد کنند یا بخش‌هایی به آن بیفزایند.

  زمانی که در ماه می سال ۲۰۱۸ سرویس رزرواسیون گوگل معرفی شد، به نظر می‌رسید که یک انسان در حال مکالمه و رزرو کردن است نه یک سیستم هوش مصنوعی. گفتار این سیستم به اندازه‌ای مانند انسان بود که حتی در جمله‌بندی و حرف زدن از «ام» و «اه» که انسان‌ها معمولا در حرف زدن روزمره آن‌ها را به‌کار می‌برند هم استفاده می‌کرد. در نتیجه این نگرانی ایجاد شده بود که شاید از این سیستم برای فعالیت‌های مخرب و تقلب و حتی موارد جنایی هم استفاده شود.

  دوپلکس

  در نتیجه این نگرانی‌ها بود که قرار شد ربات‌های سخنگو پیش از شروع صحبت اعلام کنند که ربات هستند تا با انسان اشتباه گرفته نشوند و اکنون دوپلکس Duplex این کار را انجام می‌دهد. این سرویس قادر است به صورت کاملا خودکار کارهای وقت‌گیر و پیش‌پا افتاده مانند رزرو قرار ملاقات با آرایشگاه یا رزرو میز در رستوران را انجام دهد. هرچند که در حال‌حاضر به دلیل قوانین موجود تا حدی توانایی‌های این سیستم محدود شده است. برای مثال در برخی از ایالت‌های آمریکا برای انجام یک اقدام خاص، حتما لازم است که تماس به فرد تماس‌گیرنده بازگردانده شود تا از صحت اطلاعات مطمئن شوند و این شرایطی است که سرویس دوپلکس نمی‌تواند در آن کارساز باشد.

  گوگل در سال ۲۰۱۹ تاکید کرد که حدود ۲۵% از تماس‌هایی که به این سرویس نسبت داده شده در واقع توسط انسان‌ها گرفته شده است و ۱۹% از موارد استفاده از این سرویس هم به گونه‌ای بوده که باید حتما توسط نیروی انسانی انجام می‌شده است.

  آخرین ایالتی که سرویس دوپلکس در آن راه‌اندازی نشده لوییزیانا است و این‌که چرا مقامالت محلی مانع از راه‌اندازی سرویس دوپلکس در این ایالت شدند هنوز نامشخص است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هشت روند برتر فناوری برای سال ۲۰۲۱ – اینفوگرافیک

  مقاله قبلی

  اتحادیه اروپا محدودیت های استفاده از هوش مصنوعی را معرفی می‌کند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.