جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 راهکارهای هوشمند شریف ؛ به دنبال رفع نیازهای صنعت و جامعه

راهکارهای هوشمند شریف ؛ به دنبال رفع نیازهای صنعت و جامعه

گروه پژوهشی- مهندسی راهکارهای هوشمند شریف (شریف سیستم) از سال ۱۳۹۲ از سوی گروهی از دانشجویان دانشگاه شریف با عنوان گروه کانکت دانشگاه شریف فعالیت خود را آغاز کرد. این تیم متشکل از متخصصانی در زمینه علوم کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، سامانه‌های الکترونیکی، سامانه‌های هوشمند و نهفته بوده و رفع نیازهای صنعت و جامعه را رسالت جامع و کوتاه خود توصیف می‌کند.

به طور کلی فعالیت این گروه در حوز‌ه‌های بینایی ماشین، اینترنت اشیا، پردازش گفتار و صوت، امنیت و رمزنگاری تعریف شده‌است.  بنا بر گفته گردانندگان این گروه، راهکارهای هوشمند شریف با بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان و فناور کشور همکاری‌های فنی، پژوهشی و مشاوره‌ای داشته‌است و در کنار آن محصولات و راهکارهایی را به صورت مستقل توسعه داده‌است. از جمله شرکت‌های همکار با این گروه می‌توان به دانشگاه شریف، سیستم‌های حمل ‌ونقل هوشمند مهیا و شرکت مهندسی فرینه فناور اشاره کرد.

این شرکت در سال ۱۳۹۲ با ورود به حوزه راهکارهای هوشمند ترافیک نخستین محصول خود را تحت عنوان پلاکخوان هوشمند شریف معرفی کرد. متخصصان راهکارهای هوشمند شریف، حوزه سیستم‌های ترافیک هوشمند را از حوز‌ه‌های تخصصی فعالیت خود معرفی کرده که در آن علاوه بر انتشار مقلات پژوهشی در ژورنال‌های معتبر ITS دنیا، محصولات و راهکارهای متعددی را به صورت مستقل و یا به صورت همکاری در توسعه و تحقیق با شرکت‌های دیگر در حوزه ترافیک هوشمند ارائه داده‌است. از جمله محصولات این شرکت می‌توان به پلاک‌خوان هوشمند شریف، مرکز تلفن هوشمند کانکت و سامانه مدیریت پارکینگ  PMSاشاره کرد.

پلاک‌خوان هوشمند شریف

به گفته این گروه، سامانه پلاک‌خوان هوشمند شریف علاوه بر مقاوم بودن در شرایط محیطی، توانایی تشخیص پلاک پوشیده و مخدوش و چند پلاک در تصویر را دارد و در مقایسه با نمونه‌‌های خارجی نصب شده در کشور از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار است.

این سامانه در سه دوره از مسابقات کشوری بینایی ماشین و رباتیک در دانشگا‌ه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر به عنوان سامانه برتر برگزیده شده و در سال۲۰۱۶، در مقاله‌ای، به عنوان یک سامانه پلاک خوان پیروز، در ژورنال IEEE ITS که از معتبرترین مجلات در زمینه سامانه‌های هوشمند حمل‌و‌نقل است پذیرفته شده‌است.


راهکارهای هوشمند شریف در یک نگاه

راهکارهای هوشمند شریف


ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه بینایی ماشین را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب و کارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.