روابط عمومی
اخبار

هوش مصنوعی، روابط عمومی را متحول می‌کند

0
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

دکتر ناصرالدین اسلامی‌فرد، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه رازی، هوش مصنوعی را به عنوان عنصری محوری برای صنعت بیمه و سایر صنایع و به تبع آن دوایر سازمانی مانند روابط عمومی معرفی کرد.

دکتر اسلامی‌فرد، در مطلبی که با عنوان «انقلاب پارادایمی روابط عمومی در عصر هوش مصنوعی» در هجدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ارائه و برگزیده شد، از قرار گرفتن دنیای امروز در موقعیت تحولی عظیم و چرخشی پارادایمی یاد کرد و چنین گفت: گام‌هایی که در مسیر توسعه جهان دیجیتالی با طمأنینه برداشته می‌شد و چشم‌اندازی پنجاه‌ساله برای ظهور فناوری‌های جدید و تغییرات اساسی در کسب و کارها را به تصویر می‌کشید، با شیوع کرونا سرعتی چشمگیر یافت، به طوری که امروزه بسیاری از صاحب‌نظران بر این باورند که جهان در آستانه یک انقلاب و چرخش پارادایمی قرار دارد. این چرخش بر پاشنه فناوری هوش مصنوعی در حال وقوع است. نشانه‌های این چرخش استراتژیک از زمان ورود گوشی‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی در زندگی بشری و تبدیل شدن آن به یک عادت همیشگی و حتی سبک زندگی قابل ردیابی است؛ ولی آنچه این عرصه را برای کسب و کار به یک چالش جدی در آینده نه چندان دور تبدیل می‌کند، ناهماهنگی و فقدان چابکی لازم برای همگام شدن با سرعت زیاد تحولات مذکور است.

اسلامی‌فرد، که دارای مدرک دکتری مدیریت کسب و کار است، با اشاره به اینکه در گذشته دسترسی به اطلاعات، به عنوان نقطه قوت و حتی مزیت رقابتی برای شرکت‌ها شناخته می‌شد ولی در حال حاضر همگان در شبکه‌های مجازی و اجتماعی با حجم عظیمی از داده‌ها روبرو هستند، خاطرنشان کرد: آنچه در آینده می‌تواند به عنوان شایستگی کلیدی شرط بقای کسب و کار در عرصه رقابت فزاینده باشد، مدیریت این کلان‌‌داده‌هاست. در واقع از طریق تجزیه و تحلیل کلان‌داده‌ها تشخیص ترجیحات مشتریان کار ساده‌ و راحتی است که با هزینه بهینه، استراتژی‌های آتی کسب و کار را مشخص می‌کند و برنامه‌ریزی برای محتوای تولیدی و رسانه‌های انتخابی با توجه به شخصیت مشتری را آسان‌تر از گذشته کرده است. در واقع فناوری در این بخش برای مدیریت هزینه در خدمت کسب و کار قرار می‌گیرد.

تمدید فراخوان طرح جهش هوشمندسازی کشور

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه رازی از آمار درخشان ۸۰۰ میلیون بار بازدید یاد کرد که بیمه رازی با تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی برای شناسایی مخاطبان و طراحی محتوای مناسب آن‌ها به آن دست یافته است و در ادامه اظهار داشت: در دنیای نوین روابط عمومی، برقراری تعاملات هوشمند از طریق رابطه انسان- ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین‌های یادگیرنده بسیار مهم است؛ برای نمونه رابط کاربری هوشمند IUIs  محلی برای مواجهه کاربران با فناوری‌های نوین است که موقعیت مدیران آینده روابط عمومی را در مدیریت چگونگی تعاملات با شبکه ذی‌نفعان خود تحت تأثیر قرار می‌دهد.

این متخصص حوزه روابط عمومی، طراحی رابط کاربری را از الزامات روابط عمومی در مدیریت دیجیتالی آینده برای بهبود تجربه کاربران قلمداد کرد و توضیح داد: در این مسیر بیمه رازی گام‌هایی برداشته و تلاش کرده است تا با بهبود رابط کابری خود و تناسب آن با هویت برند، تجربه کاربرانی را که با سامانه‌های این شرکت در ارتباط هستند بهبود ببخشد که خروجی آن نیز در تعداد قابل توجه افرادی که به تعامل با بیمه رازی از طریق فضای دیجیتالی پرداخته‌اند، مشهود است.

ناصرالدین اسلامی‌فرد، آینده را متعلق به کسانی دانست که نبض تحولات فناوری‌های جدید مثل هوش مصنوعی را در دست دارند و همگام با دگرگونی‌های علمی از چرخش استراتژیک صنایع استقبال می‌کنند. او دراین‌باره افزود: هوش مصنوعی برای آینده صنایع از جمله بیمه و به تبع آن دوایر سازمانی مانند روابط عمومی، نه یک هزینه که سرمایه‌گذاری امن برای رهبری بازار است. افق دید شرکت بیمه رازی نیز مبتنی بر بینش عالمانه و همگام شدن با تحولات است.

استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری تقویتی چندعاملی برای آموزش همکاری به روبات‌ها

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

داده کاوی در تجارت الکترونیک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مقاله قبلی

موسسه فناوری توکیو: مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی (آموزش رایگان)

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.