جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 روبوکاپ ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود

روبوکاپ ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود

رئیس کمیته ملی روبوکاپ اعلام کرده این مسابقات در سال جاری به‌صورت مجازی برگزار خواهند شد و برنامه‌ریزی برای برگزاری این مسابقات در سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفته و اگر شرایط فراهم باشد این مسابقات سال آینده به‌صورت حضوری برگزار خواهند شد.

به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر موسی‌خانی، رئیس کمیته ملی روبوکاپ می‌گوید: «امسال با دستور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حمایت و همکاری دانشگاه آزاد قزوین و کمیته ملی روبوکاپ، برنامه‌‎ریزی برای برگزاری مسابقات روبوکاپ ۱۴۰۱ در حال انجام است.»

ایشان در ادامه گفت: «به دلیل پیک شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها از سوی ستاد ملی کرونا و اعمال محدودیت‌ها از سوی ستاد ملی کرونا، این مسابقات در ماه فروردین سال جاری به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. درصورتی‌که در سال ۱۴۰۱ با کاهش نرخ فراگیری و افزایش واکسیناسیون مواجه باشیم، طبق دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا، این مسابقات را در به‌صورت حضوری برگزار خواهیم کرد.»

او همچنین گفت: «برگزاری مجازی این مسابقات در بخش نرم‌افزار و سخت‌افزاری بر اساس دستورالعمل‌های خاصی بوده و مشکلی در برگزاری آن‌ها وجود نداشته است. اما امید است در سال ۱۴۰۱ این مسابقات به‌صورت حضوری برگزار شوند. به این دلیل که هم کیفیت برگزاری مسابقات بالاتر خواهد بود و هم شور و هیجان بیشتری خواهد داشت.»

روبوکاپ چیست؟

روبوکاپ یا جام جهانی روبات‌ها، پروژه‌ای بین‌المللی برای ارتقاء هوش مصنوعی، رباتیک و دیگر زمینه‌های مرتبط است. فدراسیون جهانی روبوکاپ در تلاش است تا با طرح مسائل استاندارد که دامنه گستره آن تمام فناوری‌های موجود را به مشارکت و آزمون فرا می‌خواند، به پرورش و تحقیقات فناوری هوش مصنوعی و ربات‌های هوشمند بپردازد.

روبوکاپ آزاد ایران از سال ۱۳۸۲ آغاز به کار کرده است. برای این منظور دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین پیشرو در برگزاری مسابقات روبوکاپ ایران، طرحی را آماده و برای فدراسیون جهانی روبوکاپ ارسال کرد. این طرح توسط فدراسیون روبوکاپ مورد پذیرش قرار گرفت و متعاقب آن اولین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از ۱۸ تا ۲۰ فروردین ۱۳۸۵ برگزار شد. در این دوره از مسابقات حدود ۱۰۰ تیم در قابل ۷ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند.

دومین دوره اما از ۱۶ تا ۱۸ فروردین سال ۱۳۸۶ برگزار شد و طی آن ۲۶۰ تیم در قابل ۱۵ رشته با یگدیگر به رقابت پرداختند. سومین دوره هم با میزبانی ۳۰۰ تیم در ۱۷ رشته از ۱۵ تا ۱۷ فروردین‌ماه سال ۱۳۸۷ برگزار شد.

این مسابقات تاکنون هرساله در فروردین‌ماه برگزار شده، اما در فروردین‌ماه سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات به‌صورت مجازی برگزار شدند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.