روبوکاپ
اخبارهوش مصنوعی در ایران

روبوکاپ ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می‌شود

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  رئیس کمیته ملی روبوکاپ اعلام کرده این مسابقات در سال جاری به‌صورت مجازی برگزار خواهند شد و برنامه‌ریزی برای برگزاری این مسابقات در سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفته و اگر شرایط فراهم باشد این مسابقات سال آینده به‌صورت حضوری برگزار خواهند شد.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر موسی‌خانی، رئیس کمیته ملی روبوکاپ می‌گوید: «امسال با دستور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حمایت و همکاری دانشگاه آزاد قزوین و کمیته ملی روبوکاپ، برنامه‌‎ریزی برای برگزاری مسابقات روبوکاپ ۱۴۰۱ در حال انجام است.»

  ایشان در ادامه گفت: «به دلیل پیک شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها از سوی ستاد ملی کرونا و اعمال محدودیت‌ها از سوی ستاد ملی کرونا، این مسابقات در ماه فروردین سال جاری به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد. درصورتی‌که در سال ۱۴۰۱ با کاهش نرخ فراگیری و افزایش واکسیناسیون مواجه باشیم، طبق دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا، این مسابقات را در به‌صورت حضوری برگزار خواهیم کرد.»

  او همچنین گفت: «برگزاری مجازی این مسابقات در بخش نرم‌افزار و سخت‌افزاری بر اساس دستورالعمل‌های خاصی بوده و مشکلی در برگزاری آن‌ها وجود نداشته است. اما امید است در سال ۱۴۰۱ این مسابقات به‌صورت حضوری برگزار شوند. به این دلیل که هم کیفیت برگزاری مسابقات بالاتر خواهد بود و هم شور و هیجان بیشتری خواهد داشت.»

  روبوکاپ چیست؟

  روبوکاپ یا جام جهانی روبات‌ها، پروژه‌ای بین‌المللی برای ارتقاء هوش مصنوعی، رباتیک و دیگر زمینه‌های مرتبط است. فدراسیون جهانی روبوکاپ در تلاش است تا با طرح مسائل استاندارد که دامنه گستره آن تمام فناوری‌های موجود را به مشارکت و آزمون فرا می‌خواند، به پرورش و تحقیقات فناوری هوش مصنوعی و ربات‌های هوشمند بپردازد.

  روبوکاپ آزاد ایران از سال ۱۳۸۲ آغاز به کار کرده است. برای این منظور دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین پیشرو در برگزاری مسابقات روبوکاپ ایران، طرحی را آماده و برای فدراسیون جهانی روبوکاپ ارسال کرد. این طرح توسط فدراسیون روبوکاپ مورد پذیرش قرار گرفت و متعاقب آن اولین دوره مسابقات روبوکاپ آزاد ایران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از ۱۸ تا ۲۰ فروردین ۱۳۸۵ برگزار شد. در این دوره از مسابقات حدود ۱۰۰ تیم در قابل ۷ رشته با یکدیگر به رقابت پرداختند.

  دومین دوره اما از ۱۶ تا ۱۸ فروردین سال ۱۳۸۶ برگزار شد و طی آن ۲۶۰ تیم در قابل ۱۵ رشته با یگدیگر به رقابت پرداختند. سومین دوره هم با میزبانی ۳۰۰ تیم در ۱۷ رشته از ۱۵ تا ۱۷ فروردین‌ماه سال ۱۳۸۷ برگزار شد.

  این مسابقات تاکنون هرساله در فروردین‌ماه برگزار شده، اما در فروردین‌ماه سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا این مسابقات به‌صورت مجازی برگزار شدند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  تأثیر اندازه بسته شبکه بر آموزش شبکه عصبی

  مقاله قبلی

  آموزش پردازش زبان طبیعی با اکوسیستم هاگینگ فیس ؛ مقدمه (قسمت اول فصل دوم)

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.