کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع نظامی ایران
اخبارهوش مصنوعی در ایران

رونمایی از کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع نظامی ایران

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران چندی پیش در رزمایشی تحت عنوان «پیامبر اعظم ۱۵» از کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع نظامی ایران بهره برد. در این رزمایش که در کویر مرکزی ایران برگزار شد، پس از حمله پهپادهای تهاجمی بمب‌افکن از همه جهت‌ها به سپر موشکی دشمن فرضی، انبوه موشک‌های بالستیک نسل جدید به سمت اهداف تعیین‌شده شلیک و «ضربات مهلکی» بر پایگاه فرضی دشمن وارد کردند. در این رزمایش همچنین از پهپادهای شاهد ۱۴۱ و ۱۶۱ که سپاه پیش از این برای حمله به داعش در شرق فرات از آن استفاده کرده بود هم استفاده شد.

  امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، اعلام کرد در مرحله نخست این رزمایش ضمن استفاده ترکیبی از قدرت موشکی و پهپادی، نسل تازه موشک‌های بالستیک برای حمله به اهداف زمینی مورد آزمایش قرار گرفته است.

  حاجی‌زاده همچنین با تأکید بر این موضوع که استفاده از کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع نظامی ایران توانمندی جدید را برای نیروهای مسلح ایجاد کرده، به قابلیت‌های موشک‌های آزمایش شده اشاره کرد:«موشک‌هایی که در این مرحله مورد استفاده قرار گرفت، نسل جدید موشک‌های بالستیک هستند که دارای سرجنگی جداشونده با سطح مقطع راداری یا RCS پایین هستند و زمان عملیاتی و آماده شدن آن‌ها نسبت به گذشته به یک‌دهم کاهش یافته است.»

  فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در ادامه مدعی شد که بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی در عملیات ترکیبی که در آن از موشک‌های بالستیک و پهپادهای تهاجی استفاده شده،‌ سپاه پاسداران را صاحب قدرت تازه‌ای کرده است.

  شایان ذکر است مرحله نخست رزمایش موشکی – پهپادی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان «عملیات شبیه‌سازی تهاجم به نقاط قوت و ارکان دفاعی دشمن» برگزار شد.

  سرلشگر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در سخنانی «فناوری‌های نوین در هدایت و کنترل موشک» را از ویژگی‌های رزمایش «پیامبر اعظم ۱۵» عنوان کرد.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

   

   

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  آموزش رایگان هوش مصنوعی دانشگاه هاروارد: مقدمه CS50 در هوش مصنوعی با پایتون

  مقاله قبلی

  بررسی مشکلات تشخیص چهره: چرا ۲۰۲۰ یک سال مهم و پر از تناقض بود؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.