سرمایه گذاری در صنعت هوش مصنوعی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

سرمایه گذاری در صنعت هوش مصنوعی کشور ۵ برابر افزایش می‌یابد

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این موضوع که فناوری هوش مصنوعی یک فناوری پیچیده و کاربردی است، همه فعالان این حوزه را به تلاش برای گسترش این زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور دعوت کرد. به دنبال همین هدف ستاد توسعه فناوری‌های دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در صدد افزایش ۵ برابری سرمایه ‌گذاری در صنعت هوش مصنوعی و شکل گیری استارتاپ­‌های هوش مصنوعی است.

با توجه به این که هوش مصنوعی یک فناوری پیچیده با کاربردهای ساده است، توسعه آن در همه کشورها ضروری شناخته شده است تا جایی که بیش از ۶۰ کشور تا کنون سند راهبردی خود را به منظور توسعه این فناوری کاربردی در کشور خود تدوین کرده‌اند و به سرمایه گذاری در صنعت هوش مصنوعی اقدام نموده‌اند.

در ایران نیز این ضرورت به خوبی درک شده و مسئولان و پیشتازان علمی کشور با ورود به این عرصه تلاش می‌کنند تا اکوسیستم هوش مصنوعی را در ایران ارتقاء دهند.

از این رو ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می‌کند تا در آینده‌ای نزدیک تعداد استارتاپ‌های هوش مصنوعی در کشور را به ۲۰۰ مورد برساند و با همراهی جوانان خلاق این زیست‌بوم سرمایه‌گذاران را ترغیب به سرمایه گذاری در صنعت هوش مصنوعی نماید.

در حال حاضر یکی از اولویت‌های ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵ برابر کردن میزان سرمایه گذاری در صنعت هوش مصنوعی است.

به‌منظور رسیدن به این هدف اقدامات متعددی صورت گرفته است. مذاکره با ۳ دانشگاه فعال در حوزه هوش مصنوعی و تجهیز آزمایشگاه‌های تخصصی هوش مصنوعی در این دانشگاه‌ها از جمله اقدامات صورت گرفته در چند سال اخیر توسط این ستاد است.

ربات شطرنج باز انگشت دست حریفش را شکست!

تاکنون بیشترین میزان استفاده از فناوری هوش مصنوعی در دنیا توسط ده کشور برزیل، انگلستان، ایتالیا، لهستان، امریکا، تایلند،ویتنام، اندونزی و چین بوده است. همچنین با تحلیل بازارهای هوش مصنوعی پیش‌بینی می شود تا سال ۲۰۳۰ ارزش جهانی این فناوری نوظهور در دنیا  به بیش از ۱۶ تریلیون دلار برسد که معادل یک سوم بازار فعلی جهانی است.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

ترندهای پردازش زبان طبیعی در سال ۲۰۲۰

مقاله قبلی

بوت کمپ تخصصی هوش مصنوعی مرکز آما

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.