سند ملی هوش مصنوعی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

سند ملی هوش مصنوعی رونمایی شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  مراسم رونمایی از سکوهای بومی و برنامه ملی هوش مصنوعی در محل معاونت علمی و با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد. دکتر مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال در جمع خبرنگاران از ارائه سند راهبردی هوش مصنوعی به شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد. این سند پیش از این در معاونت علمی و فناوری به تصویب رسیده  بود و قرار است تصویب نهایی آن تا یک ماه دیگر در شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت بگیرد.

  وی در توضیح رویکرد این سند گفت: حمایت از فعالان هوش مصنوعی از رویکردهای اساسی این سند است. همچنین در تدوین این سند با متخصصان این حوزه جلسات متعددی برگزار کرده‌ایم تا اولویت‌ها را با حضور آن‌ها و با استفاده از نظرات خود‌شان تعیین کنیم.

  در این مراسم که با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور همراه بود از ۳ سکوی بومی هوش مصنوعی برای پردازش متن و گفتار و پایش محیط‌های صنعتی رونمایی شد. این محصولات توسط شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه یافته‌اند.

  محمدی با بیان اینکه رونمایی از این پلتفرم‌ها در برنامه ملی هوش مصنوعی بخشی از این سند به شمار می‌رود، بیان کرد: تعیین اولویت‌ها، حوزه‌بندی، حمایت‌ها و رونمایی‌ها در این سند مشخص شده است. به گفته دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری، درآینده از دیگر برنامه‌های این سند نیز رونمایی خواهد شد.

  در ادامه این مراسم دکتر ستاری از کسب و کارهای فعال در حوزه ICT برای ورود به بخش هوش مصنوعی دعوت کرد و گفت: این معاونت از استارت‌آپ‌های ICT حمایت می‌کند. در همین زمینه جزئیات برنامه حمایتی از ۶ فناوری نوین اعلام شد. قرار است از حوزه‌های هوش مصنوعی، بلاکچین ، AR ، VR، اینترنت اشیا و شهر هوشمند که جزو فناوری‌های کلیدی هستند به اشکال مختلف از جمله حمایت‌های مالی و حمایت از پایان‌نامه‌های مرتبط دانشگاهی صورت گیرد.

  آخرین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  لیست ۹ شرکت‌ فعال در حوزه پردازش گفتار در ایران

  مقاله قبلی

  معرفی شرکت دانش بنیان بیان؛ فعال در حوزه پردازش زبان طبیعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.