جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 شبکه تلویزیونی علم و فناوری با پیشنهاد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری راه‌اندازی می‌شود

شبکه تلویزیونی علم و فناوری با پیشنهاد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری راه‌اندازی می‌شود

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با ارسال نامه‌ای به دکتر علی عسگری، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد تاسیس شبکه تلویزیونی مستقل با عنوان «شبکه‌ تلویزیونی علم و فناوری» را داد.

در نامه ایشان آمده: «افزایش ضریب نفوذ آموزش عالی در ایران طی سال‌های گذشته، موضوع بررسی‌ها و تحلیل‌های گسترده جامعه بین‌المللی بوده است. ازجمله تحصیل بالغ بر سه میلیون و سیصد هزار دانشجو و دانش‌آموختگی بیش از ده میلیون نفر در دانشگاه‌های کشور که عمده آنها طی سال‌های اخیر انجام گرفته است.»

با استناد به صحبت‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ایران در منطقه و جهان اسلام در رتبه نخست تولید علم و در جهان در رتبه ۶۷ قرار دارد. ازهمین‌رو تشکیل هزاران واحد فناور و شرکت دانش‌بنیان که زمینه گسترش و نفوذ علم را در کشور فراهم آورده، تنها بخش کوچکی از دستاوردهای آموزش عالی طی سال‌های گذشته بوده است.

دکتر غلامی همچنین گفت: «در راستای برنامه‌ریزی و همسو کردن تلاش استادان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانش‌آموختگان دانشگاهی برای ترویج علم و فناوری که به ایجاد ظرفیت‌های علمی و فناوری، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی عظیم در کشور کمک می‌کنند، تلاش‌های کمی صورت گرفته است. باتوجه به اهمیت این موضوع در توسعه و پیشرفت علمی کشور و تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم برای ارتقای جایگاه علم و فناوری، پیشنهاد می‌شود با هدف ایجاد تمرکز بر مولفه‌های ارزشمند جامعه علمی، شبکه‌ای تلویزیونی و مستقل تحت عنوان «شبکه تلویزیونی علم و فناوری» با مدیریت و هدایت تعدادی از دانشمندان و فرهیختگان رتبه برتر کشور تشکیل شود و منظومه‌ای از فعالیت‌ها در حوزه علم و فناوری ملی و بین‌المللی که به گونه‌ای مستمر در آن گردآوری می‎‌شود، در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.»

ایشان در پایان گفت: «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متعهد می‌شود که از ظرفیت تخصصی کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور برای حمایت از برنامه‌های شبکه تلویزیونی علم و فناوری حمایت کند.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.