صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت
اخبار

صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و سرمایه گذاری در هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  سرمایه گذاری در هوش مصنوعی در حال حاضر در همه نقاط دنیا در حال رشد است، چرا که یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی و افزایش تولید داخلی، سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی و اهمیت به زیرساخت‌های آن است. در همین راستا، فروردین امسال صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت به سرمایه گذاری در هوش مصنوعی روی آورده و قراردادهای همکاری با شرکت‌های نوپای فناورمحور را به امضا رسانده است. به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری شانا، طی ماه‌های گذشته صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی نفت دو قرارداد در زمینه خرید تضمینی و دو قرارداد در زمینه سرمایه‌گذاری خطرپذیر امضا کرده است.

  در حاشیه گشایش صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت ، این صندوق در زمینه قراردادهای مربوط به سرمایه‌گذاری خطرپذیر و وام قابل تمدید به سهام شرکت‌های استارتاپ‌، دو قرارداد امضا کرده است؛ اولین تفاهم‌نامه، مربوط به قرارداد VC هوش مصنوعی در حوزه HSE با شرکت فرادید بوده و دومین تفاهم‌نامه، قرارداد VC طرح تصفیه EO با شرکت آبان است.

  صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت

  صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت همچنین قرارداد خرید تضمینی ۱۰ پمپ ESP را با شرکت فناوران پارسیان و قرارداد خرید تضمینی ۳۰ مته حفاری PDC میان صندوق و شرکت آسماری امضا کرده است.

  گزارش‌ها حاکی از آن است که ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از طریق تضمین صندوق نفت و خط اعتباری بانک تجارت برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده و تا لحظه امضای این قرارداد، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه‌های معطوف به قرارداد به شرکت‌های فناور ارائه شده است.

  در حاشیه این مراسم همچنین تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای میان شرکت ملی نفت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی برای تامین مالی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های فناورانه امضا شد.

  لازم به توضیح است؛ صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت مردادماه سال ۱۳۹۹ و با حضور ۱۲ سهامدار از فعالان اصلی صنعت نفت تأسیس شده است. این صندوق، یک نهاد مالی برای ارائه خدمات مالی به شرکت‌های فعال فناور و استارتاپ‌های حوزه صنعت نفت است. از جمله خدمات مالی این صندوق می‌توان به این موارد اشاره کرد: ضمانت شرکت‌های فناوری نزد شبکه بانکی برای امکان تأمین مالی و دریافت تسهیلات، خرید تضمینی محصولات فناورانه، ارائه تضامین موضوع قراردادهای شرکت‌های فناور برای ارائه به کارفرما، تأمین مالی مستقیم استارتاپ‌ها در قالب قراردادهای مشارکتی سرمایه‌گذاری خطرپذیر و ارائه وام‌های مشارکتی قابل تبدیل به سهام برای عرضه به شرکت‌های دانش‌بنیان.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  CryptoHawk.AI: ابزاری برای پیش‌بینی قیمت رمزارزها

  مقاله قبلی

  یادگیری زبان اشاره به کمک یک بازی مبتنی بر هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.