جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و سرمایه گذاری در هوش مصنوعی

صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت و سرمایه گذاری در هوش مصنوعی

سرمایه گذاری در هوش مصنوعی در حال حاضر در همه نقاط دنیا در حال رشد است، چرا که یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی و افزایش تولید داخلی، سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی و اهمیت به زیرساخت‌های آن است. در همین راستا، فروردین امسال صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت به سرمایه گذاری در هوش مصنوعی روی آورده و قراردادهای همکاری با شرکت‌های نوپای فناورمحور را به امضا رسانده است. به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری شانا، طی ماه‌های گذشته صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی نفت دو قرارداد در زمینه خرید تضمینی و دو قرارداد در زمینه سرمایه‌گذاری خطرپذیر امضا کرده است.

در حاشیه گشایش صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت ، این صندوق در زمینه قراردادهای مربوط به سرمایه‌گذاری خطرپذیر و وام قابل تمدید به سهام شرکت‌های استارتاپ‌، دو قرارداد امضا کرده است؛ اولین تفاهم‌نامه، مربوط به قرارداد VC هوش مصنوعی در حوزه HSE با شرکت فرادید بوده و دومین تفاهم‌نامه، قرارداد VC طرح تصفیه EO با شرکت آبان است.

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت

صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت همچنین قرارداد خرید تضمینی ۱۰ پمپ ESP را با شرکت فناوران پارسیان و قرارداد خرید تضمینی ۳۰ مته حفاری PDC میان صندوق و شرکت آسماری امضا کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از طریق تضمین صندوق نفت و خط اعتباری بانک تجارت برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده و تا لحظه امضای این قرارداد، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه‌های معطوف به قرارداد به شرکت‌های فناور ارائه شده است.

در حاشیه این مراسم همچنین تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ای میان شرکت ملی نفت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی برای تامین مالی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های فناورانه امضا شد.

لازم به توضیح است؛ صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت مردادماه سال ۱۳۹۹ و با حضور ۱۲ سهامدار از فعالان اصلی صنعت نفت تأسیس شده است. این صندوق، یک نهاد مالی برای ارائه خدمات مالی به شرکت‌های فعال فناور و استارتاپ‌های حوزه صنعت نفت است. از جمله خدمات مالی این صندوق می‌توان به این موارد اشاره کرد: ضمانت شرکت‌های فناوری نزد شبکه بانکی برای امکان تأمین مالی و دریافت تسهیلات، خرید تضمینی محصولات فناورانه، ارائه تضامین موضوع قراردادهای شرکت‌های فناور برای ارائه به کارفرما، تأمین مالی مستقیم استارتاپ‌ها در قالب قراردادهای مشارکتی سرمایه‌گذاری خطرپذیر و ارائه وام‌های مشارکتی قابل تبدیل به سهام برای عرضه به شرکت‌های دانش‌بنیان.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.