عصر هوش مصنوعی و جایگاه ما در آن
رویدادهاهوش مصنوعی در ایران

دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌کند: وبینار عصر هوش مصنوعی و جایگاه ما در آن

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در دنیایی که در آن فناوری با سرعتی باورنکردنی درحال پیشرفت است، در کنار خوشبین بودن به دستاوردهایی که این پیشرفت می‌تواند به همراه داشته باشد، نگرانی و دغدغه‌ای بابت آینده انسان در دنیای فوق‌مدرن ایجاد خواهد شد. به همین منظور وبینار «عصر هوش مصنوعی و جایگاه ما در آن» قرار است توصیفی کامل از فناوری هوش مصنوعی داشته باشد تا هم به خوشبینی از پیشرفت آن افزوده و هم از نگرانی افراد درباره این فناوری بکاهد.

کارشناسان صاحب‌نظر می‌گویند افزایش استفاده از هوش مصوعی وضعیت افراد را در آینده بهتر خواهد کرد. در کنار این عقیده، بسیاری از افراد عادی دغدغه‌هایی از پیشرفت‌های هوش مصنوعی دارند و می‌ترسند این فناوری بر معنای انسانیت، مولد بودن و اعمال آزادی اراده تاثیر بگذارد.

عصر هوش مصنوعی و جایگاه ما در آن

شاید راه‌حل کاهش این نگرانی‌ها اشاره بیشتر به خدمات این فناوری و دستاوردهایی باشد که می‌تواند برای زندگی انسان داشته باشد. به همین منظور انجمن علمی هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصمیم به برگزاری وبیناری تحت عنوان «عصر هوش مصنوعی و جایگاه ما در آن» گرفته است.

محوریت این وبینار درباره مواردی ازجمله هوش مصنوعی چیست، هوش مصنوعی چگونه باعث تسهیل وظایف می‌شود، هوش مصنوعی و خدمات آن در حوزه علوم پزشکی و ترسیم آینده هوش مصنوعی در حوزه علوم پزشکی است.

وبینار «عصر هوش مصنوعی و جایگاه ما در آن روز پنج‌شنبه، ۲۱ مردادماه سال ۱۴۰۰ و از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار خواهد شد. به دلیل شرایط به‌وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا این وبینار به صورت آنلاین خواهد بود. ارائه این وبینار به عهده دکتر سیاوش شیرزاد، پژوهشگر حوزه هوش مصنوعی و دانشجوی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است. شایان ذکر است به افرادی که در این وبینار شرکت کنند، گواهی حضور اعطا خواهد شد.

مؤسسه IBM برگزار می‌کند: آموزش رایگان چت‌بات‌های هوش مصنوعی بدون برنامه‌نویسی

علاقه‌مندان به شرکت در این وبینار می‌توانند از طریق لینک زیر جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنند:

ثبت‌نام

آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی صنعتی شریف، از مهم‌ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی

مقاله قبلی

کارشناسان درباره استفاده از هوش مصنوعی در استارتاپ ها چه می‌گویند؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در رویدادها

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.