عضو کمیسیون آموزش
اخبار

عضو کمیسیون آموزش مجلس: هوش مصنوعی باید یکی از اهداف پیش روی کشور باشد

  0
  مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از فارس نیوز، محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی فارس نیوز گفت: دنیا در حال حرکت به سمت دیجیتالی شدن است.

  به گزارش خبرنگار این خبرگزاری، این عضو پارلمان کشور اذعان داشت که باید بتوانیم در زمینه توسعه هوش مصنوعی برنامه‌ریزی‌های دقیق انجام دهیم و دارای استراتژی باشیم. این باعث می‌شود تا بتوانیم در دنیای آینده نفس بکشیم. به نظر ایشان همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان در دیدار با نخبگان کشور تصریح کردند، دنیای آینده، به‌واقع دنیای پلتفرم‌ها است. یعنی تمامی خدمات جامعه بر بستر پلتفرم‌ها ارائه و مدیریت خواهد شد. کسب‌وکارهای خُرد یا هلدینگ‌های بزرگ، کمپانی‌های صنعتی و وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های مهم کشوری همگی از طریق سامانه بخش مهمی از داده‌های خود را مدیریت و پایش می‌کنند.

  عضو کمیسیون آموزش

  رشد هوش مصنوعی

  زاهدی نماینده کرمان، در ادامه گفتگوهایش با خبرنگار این خبرگزاری افزود، در نتیجه موجی که به واسطه ظهور پدیده هوش مصنوعی در جهان رخ‌داده و تمامی کشورهای در حال تجهیز شدن به آن هستند، برآورد شده است که تا سال ۲۰۳۰ اغلب اقتصادهای صنعتی و کشورهای جهان به شدت در این زمینه رشد خواهند کرد. ایشان ضمن تأکید بر روند سریع این تحولات گفتند: در آینده با دنیای عجیب دیجیتالی روبه‌رو خواهیم بود.

  این عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی همچنین گریزی به بُعد دفاعی موضوع زدند و اظهار داشتند در آینده و با سرریز شدن تحولات حوزه فناوری و هوش مصنوعی به حوزه جنگ‌شناسی و دفاعی، جنگ‌های آینده نیز ماهیت سایبری و دیجیتالی خواهند داشت، این به معنای حذف شدن توپ و تانک و تبدیل جنگ‌های فیزیکی به جنگ‌های سامانه‌ای است.

  نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی بر عقیده بودند که با تحولاتی که در آینده رخ خواهد داد، هوش مصنوعی در تمامی حوزه‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. ایشان تصریح می‌کند که بر همین اساس است که باید به توسعه این رشته و گسترش شاخه‌های مطالعاتی آن توجه ویژه داشت. به صورتی که توسعه هوش مصنوعی باید جزو اهداف و استراتژی‌های آینده کشور باشد.

  ایشان در انتها افزودند که تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم توسعه هوش مصنوعی و قرارگیری ایران در میان رتبه‌های نخست جهان در این زمینه، نشان از تدبیر و درایت مثال‌زدنی ایشان دارد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  راه‌اندازی سیستم پرداخت مبتنی بر تشخیص چهره در متروی مسکو

  مقاله قبلی

  چگونه دیتاست ‌های نامتوازن را در یادگیری عمیق مدیریت کنیم؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *