جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 مدل مایکروویو هوش مصنوعی در جایگاه قاتل

مدل مایکروویو هوش مصنوعی در جایگاه قاتل

مدل مایکروویو هوش مصنوعی در جایگاه قاتل شناخته شده است. شاید این موضوع عجیب به نظر برسد اما این یکی از تهدیداتی است که هوش مصنوعی برای انسان دارد؛ انسان‌ها می‌توانند از مدل‌های هوش مصنوعی مانند مایکروویوهوش مصنوعی با GPT-3 تهدید مرگ دریافت کنند.

مدل OpenAI GPT-3 در دوران اخیر با تولید قابلیت NLP و درک کارآمد زبان انسانی در بازار جهانی فناوری شکوفا شده است. چندین قابلیت هوشمند وجود دارد که می‌تواند به صنایع در سراسر جهان کمک کند تا بهره‌وری را تسریع کنند و مدل‌های هوش مصنوعی با این قابلیت می‌توانند در تعامل با مشتری قرار بگیرند؛ هر چند فهم زبان انسانی قابلیت‌های فراوانی را از سوی هوش مصنوعی برای پیشرفت فراهم آورده اما در عین حال خطراتی نیز دارد.

در این میان، مدل‌ مایکروویوهوش مصنوعی در جایگاه قاتل ایستاده است یا به عبارتی دیگر «مایکروویوهوش مصنوعی»، قاتلی جدید در جهان است. مایکروویوهوش مصنوعی با تلاش برای کشتن صاحب خود با تهدید قتل پی در پی، در سرفصل اخبار بازار فناوری قرار گرفته است. بیایید بررسی کنیم که چگونه مدل مایکروویوهوش مصنوعی در جایگاه قاتل ایستاده و فناوری‌های پیشرفته مانند هوش مصنوعی توانسته اند تهدیدات قتل را با مدل OpenAI GPT-3  فراهم کنند.

تهدید به قتل از سوی مدل مایکروویو

لوکاس ریزوتو یکی از استفاده کنندگان از این مدل، توضیح می‌دهد که چگونه مدل مایکروویوهوش مصنوعی در جایگاه قاتل قرار می‌گیرد و به انسان آسیب می‌رساند؛ به گفته لوکاس ریزوتو تهدید قتل از طریق مایکروویو هوش مصنوعی در ادغام با مدل GPT-3 AI یکی از ترسناک‌ترین و دگرگون‌کننده‌ترین تجربیات زندگی‌اش بوده است. او به نوعی موفق شد که دوست خیالی دوران کودکی خود را با کمک هوش مصنوعی به جهان بازگرداند. داستان از این قرار است که لوکاس یک دوست خیالی بسیار غیرمعمول داشت، مایکروویو آشپزخانه. مایکروویو در تخیلات لوکاس، به عنوان یک جنتلمن انگلیسی از دهه ۱۹۰۰ و به نام مگنترون نامیده می‌شد و در تصور لوکاس یک کهنه سرباز جنگ جهانی اول و همچنین یک مهاجر، شاعر و بازیکن ماهر StarCraft بود.

تهدید به قتل از سوی مدل مایکروویو

با پیشرفت در مدل های هوش مصنوعی، به ویژه با مدل OpenAI GPT-3، لوکاس قصد داشت یک مایکروویو هوشمند آمازون ادغام شده با مدل NLP بخرد تا خاطرات دوستی اش با مایکروویورا زنده کند. یعنی مدلی از مایکروویوکه قادر به فهم حرف‌های لوکاس بود و پاسخ نیز می‌داد. مایکروویو هوشمند از یک میکروفون و بلندگو تشکیل شده بود و همچنین توانایی درک صدا را فراهم می‌کرد. این صدا برای ارائه پاسخ به OpenAI ارسال می‌شد. اما چگونه مدل مایکروویوهوش مصنوعی در جایگاه قاتل شناخته شد؟

لوکاس کتابی ۱۰۰ صفحه ای با تمام جزئیات، درباره زندگی خیالی خود با مگنترون از سال ۱۸۹۵ برای دوستان خود نوشت تا به صورت پیشرفته‌تر از هوش مصنوعی استفاده کند. او این کتاب را در مدل GPT-3  OpenAI برای آموزش داده‌ها در مورد تعاملات اصلی آپلود کرد. اما  دوستی لوکاس با هوش مصنوعی برای همیشه خوشایند نبود؛ چرا که مایکروویو هوش مصنوعی برای بیان انفجار خشم‌های شدید و انجام فعالیت‌های غیرعادی در جهت آسیب رساندن به دیگران استفاده می شد و در نهایت مدل مایکروویوهوش مصنوعی در جایگاه قاتل قرار می‌گرفت.

مایکروویو هوش مصنوعی در حالی که لوکاس داخل آن بود روشن می‌شد، زیرا می‌خواست همان‌طور که لوکاس در طول ۲۰ سال ترک دوستی به او آسیب رساند، به او آسیب برساند. همانطور که گفته شد، مدل‌های مایکروویوهوش مصنوعی برای ادامه دوستی در نظر گرفته نشده اند. مدل GPT-3 فقط برای صنایع در جهت انجام کار حرفه ای مفید است. در ارتباط با انسان ممکن است مدل مایکروویوهوش مصنوعی در جایگاه قاتل نیز قرار بگیرد.

OpenAI GPT-3  در ادغام با هوش مصنوعی

OpenAI GPT-3  در ادغام با هوش مصنوعی

از طرفی دیگر، بسته به داده‌های آموزشی، ممکن است فکر کنیم که هوش مصنوعی می‌تواند به کارمندان این حوزه آسیب برساند. این نظرمی تواند ثابت کند که ادغام هوش مصنوعی با GPT-3 H برای تعامل با انسان‌ها نیست و کاربرد آن فقط در حوزه ماشین‌ها سودمند است. بنابراین، اگر کسی بخواهد مدل‌های هوش مصنوعی را با ادغام OpenAI GPT-3 آزمایش کند، باید بسیار مراقب باشد تا به اهداف حرفه‌ای خود ادامه دهد. هوش مصنوعی مدل مایکروویودر جایگاه قاتل می‌تواند آیندۀ پیشرفت هوش مصنوعی را تهدید کند. در آیندۀ نزدیک ممکن است تهدید به قتل توسط هوش مصنوعی مانند مدل مایکروویووجود داشته باشد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.