مک دونالد
اخبار

مک دونالد به کمک IBM فروش خود را هوشمند می‌کند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به زودی رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد در یک پروژه مشترک با کمپانی ‌IBM سرویس ثبت سفارش خود برای مشتریان سوار بر خودرو را بر اساس یک سرویس هوش مصنوعی تغییر می‌دهد.

  به نقل از وبسایت Engadget مک‌دونالد اعلام کرده، قرار است به زودی از فناوری هوش مصنوعی برای ثبت و تحویل سفارش‌هایش به مشتریان داخل خودرو استفاده کند. گویا مدیران کمپانی مک دونالد برای افزایش سرعت سیستم‌های سفارش‌گیری صوتی خودکار و بهبود کارکرد آن‌ها، تصمیم گرفته‌اند تا گروه «آزمایشگاه‌های تکنولوژیک مک‌دونالد» را به ‌IBM بفروشند.

  مک دونالد

  طبق ادعای سخنگوی این کمپانی، همکاری این دو شرکت باعث می‌شود تا استفاده از این فناوری در کشورهای مختلف جهان افزایش یابد و امکاناتی با زبان‌های متفاوت و فهرست هوشمند به آن اضافه ‌شود. از طرفی این همکاری دوجانبه به فراگیری شدن سیستم ارائه خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی واتسون کمک فراوانی خواهد کرد.

  به احتمال بسیار زیاد این قرارداد در ماه سپتامبر  تکمیل شود و گروه «آزمایشگاه‌های تکنولوژیک مک‌دونالد» به تیم شبکه «ابر و نرم‌افزارشناسی» کمپانی ‌IBM بپیوندد.

  اولین استفاده مک دونالد از هوش مصنوعی

  برای نخستین بار در پایان بهار بود که کمپانی مک دونالد شروع به امتحان هوش مصنوعی کرد، تا به‌وسیله آن فروش هوشمند به خودرو‌ها در ده رستوران منطقه شیکاگو آزمایش شود. آن طور که مدیران شرکت مک‌دونالد اعلام کرده‌اند در این آزمایش مشتریان و کارمندان هر دو به شرایط بهتری دست‌یافته‌اند، ولی همچنان راه پیشرفت باز است و می‌توان شرایط را بهتر کرد.

  چرا که در این آزمایش‌ها دقت سیستم‌های سفارش‌دهنده حدود ۸۵ درصد بوده و تنها برای آمار یک به پنچ نیاز به دخالت انسان احساس شده است.

  کریس کمپچینسکی که مدیر ارشد اجرایی شرکت مک دونالد است گفته: برای این که از این تکنولوژی در اندازه‌های بزرگ استفاده کنیم نیاز به زمان و برنامه‌ریزی یک تا دو ساله داریم.

  و در ادامه اضافه می‌کند: معمولا کمپانی مک‌دونالد برای این‌جور پروژه‌ها و آزمایش‌ها شرکت‌هایی مانند کمپانی هوش مصنوعی AI APPRENTE را به صورت کوتاه مدت خریداری می‌کند و سپس آن را به شرکت‌هایی که می‌توانند آن را گسترش دهند می‌فروشد. البته ما دقیق نمی‌دانیم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد؛ آیا کارمندان ما از وجود این سرویس‌های هوشمند خوشنود خواهند بود یه نه؟ چرا که آنگاه سنگینی و شلوغی ثبت سفارش برای کارمندان مک دونالد وجود نخواهد داشت، ولی از طرف دیگر شرکت مجبور است بسیاری از نیروهایش را اخراج کند. در این‌جا هم خودکارسازی ماشینی هم سود خواهد داشت و هم زیان.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  رباتی که واکسیناسیون را بدون سوزن انجام می‌دهد!

  مقاله قبلی

  شبکه های حافظه طولانی کوتاه مدت در حال افول‌اند ؛ آیا جایگزینی برایشان وجود دارد؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.