نقشه گوگل
اخبارکاربردهای هوش مصنوعی

نقشه گوگل در جهت مبارزه با کرونا مکان‌های شلوغ را به صورت لحظه‌ای معرفی می‌کند‎

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  نقشه گوگل توسط این شرکت در حال به روزرسانی است و قرار است اطلاعات مربوط به شلوغی را به صورت لحظه‌ای ارائه ‌دهد. با توجه به این که این روزها یافتن زمان شلوغی فضای عمومی یا ایستگاه‌های مترو فقط برای راحتی نیست، بلکه به طور بالقوه می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد، این اقدام گوگل می‌تواند اهمیتی ویژه داشته باشد. همچنین این شرکت می‌گوید که در حال حاضر اطلاعات مربوط به زمان‌بندی را برای ۲۰ میلیون مکان در سراسر جهان فراهم کرده تا به شما کمک کند از ازدحام زیاد جلوگیری کنید.

  نقشه گوگل بیش از یک سال است که به کاربران در زمینه شلوغ بودن خطوط اتوبوس، قطار یا مترو کمک می‌کند، اما به جای ارائه داده‌های لحظه‌ای، کار پیش‌بینی ترافیک را انجام می‌دهد. امروزه اما در صورتی که کاربران امکان دسترسی به موقعیت مکانی خود را از طریق تلفن همراهشان به نقشه گوگل بدهند، سرویس‌ جدید مبتنی بر هوش مصنوعی این شرکت با استفاده از داده‌های لحظه‌ای شرایط ترافیکی را برای کاربر تفسیر می‌کند.

  نقشه گوگل

  از آنجایی که بسیاری از ما قرار است حتی ماه‌های آینده را هم به دلیل همه‌گیری کرونا در خانه بگذرانیم، گوگل به دنبال راه‌اندازی سرویسی برای پیگیری لحظه‌ای خرید هم هست. برای مثال اگر از طریق برنامه نقشه گوگل سفارش غذا داده باشید و در ایالات متحده آمریکا، کانادا، آلمان، استرالیا، برزیل یا هند مستقر باشید، می‌توانید غذای خود را از آشپزخانه تا درب منزل دنبال کنید. این پلتفرم در حال حاضر این توانایی را دارد که زمان انتظار و تخمین هزینه‌های تحویل را با کمک گوگل و بخش نقشه آن ارائه دهد.

  اما خدمات گوگل فقط به این برنامه محدود نمی‎‌شود. قرار است نقشه گوگل به زودی سرویس «حالت دستیار رانندگی Assistant Driving Mode» را ارائه دهد. این ویژگی پیش از این و در برنامه‌های هوش مصنوعی گوگل در سال ۲۰۱۹ مورد آزمایش قرار گرفته است. هنگام رانندگی، تلفن شما به یک صفحه نمایش اصلی تبدیل می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد که ببینید کجا می‌روید، به پیام‌ها پاسخ دهید و موسیقی پخش کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از طریق فرمان صوتی با صدای خود به گوگل بگویید تنظیمات دستیار را باز کرده و حالت رانندگی را فعال کند.

   

  انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  فراخوان کمپ رقابتی هوش مصنوعی ، فقط تا دهم اسفند زمان دارید

  مقاله قبلی

  دانشگاه تگزاس برگزار‌‌ می‌‌کند: دوره رایگان آموزش یادگیری ماشین (آنلاین)

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.