جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 نقش موثر شرکت‌های هوش مصنوعی دانش‌بنیان در گسترش تولید هوشمند

نقش موثر شرکت‌های هوش مصنوعی دانش‌بنیان در گسترش تولید هوشمند

هوش مصنوعی یکی از فناوری‌های راهبردی و تاثیرگذار عصر حاضر است که شرکت‌های دانش‌بنیان زیادی هم در این حوزه فعالیت می‌کنند. این فناوری یک علم کاربردی است که به همه حوزه‌های فناورانه نفوذ کرده و با قدرتی که دارد توانسته در آن‌ها تحولاتی چشم‌گیر ایجاد کند. یکی از حوزه‌هایی که از این فناوری کمک گرفته تولید هوشمند است. تولیداتی که با استفاده از هوش مصنوعی کیفیتی بالاتر پیدا کرده‌اند.

اما یکی از چالش‌های رقابتی این روزهای تولیدکنندگان ارائه محصولاتی است که با کیفیت بهتر بتوانند بهره‌وری را افزایش دهند. امید است محصولات جدید این تولیدی‌ها با کنار زدن سیستم‌های سنتی و با استفاده از فناوری‌های نوین مبتنی بر اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی، دسترسی به منابع تولید را بهینه کنند و بتوانند الگوهای رفتاری سازمان‌ها و صنایع را متحول کنند.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از متولیان توسعه هوش مصنوعی در کشور است، شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند را حمایت کرده و فضا برای توسعه محصولاتشان را فراهم کرده است.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به این دلیل حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در زمینه هوش مصنوعی را در دستور کار قرار داده که این شرکت‌ها توان گسترش تولید هوشمند را دارند و برای این منظور فناوری هوش مصنوعی را به‌کار می‌گیرند.

بزرگ ترین شرکت هوش مصنوعی ایران تحت عنوان «مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت» که از زیرمجموعه‌های پارت دانش‌بنیان است، یکی از پیشروان حوزه هوش مصنوعی در کشور است که در زمینه آموزش هوش مصنوعی هم فعالیتی چشم‌گیر دارد. این مرکز با تاسیس کالج تخصصی هوش مصنوعی پارت اقدام به برگزاری دوره‌های رایگان هوش مصنوعی برای علاقه‌مندان این رشته کرده و از سال ۹۶ تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر از علاقمندان با استعداد در حوزه هوش مصنوعی را برای ورود به بازار کار آماده کرده است. تا کنون دوره های بسیاری از جمله یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، یادگیری تقویتی، هوش مصنوعی و شکارچی پایتون توسط متخصصان باتجربه هوش مصنوعی پارت برگزار شده است.

پارت دانش‌بنیان به پشتوانه ۷۰۰ نفر سرمایه انسانی که از این تعداد بیش از ۱۰۰ نفر متخصص هوش مصنوعی هستند و با هدف تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌‎ترین و پیشروترین بازیگران هوش مصنوعی در جهان به کارش ادامه می‌دهد و تاکنون اقدام به تشکیل چهار تیم بینایی ماشین، پردازش زبان طبیعی، پردازش گفتار و داده‌کاوی کرده است. این شرکت محصولات بسیاری دارد که برترین آن‌ها شهاب، سهاب، فراشناسا و آی‌کوانت هستند.

 

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها