جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
  هوش مصنوعی چه میزان در توسعه و رونق کسب‌وکار نقش دارد؟

 هوش مصنوعی چه میزان در توسعه و رونق کسب‌وکار نقش دارد؟

مراسم رونمایی از پروژه تدوین سند نقشه راه توسعه هوش مصنوعی در کشور و همچنین طرح زیرساخت‌ آزمایشگاهی هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این پروژه، وحید یزدانیان، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به رشد چشمگیر فناوری هوش مصنوعی در کشور، اظهار داشت: «با توجه به پیش‌بینی رشد روزافزون به‌کارگیری هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف نیاز به هوش مصنوعی از قبل بسیار بیشتر احساس می‌شود. در واقع، هوش مصنوعی، فناوری بسیار قدرتمندی است که باعث پیشرفت بسیاری از صنایع کسب‌وکارها می‌شود.»

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص پروژه‌های تعریف‌شده از سوی پژوهشگاه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، خاطرنشان کرد: «مفتخر هستیم که پژوهشگاه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای نیازهای بخش ارتباطات و فناوری کشور پروژه تعریف کرده است. به گفته محمد شهرام معین (رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات)، پروژه‌ای که امروز رونمایی شد، پروژه‌ای بود که سفارش‌دهنده آن ستار هاشمی (معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات) بود و این مرکز تحقیقات مخابرات پژوهشگاه و فناوری در خدمت بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.»

یزدانیان در ادامه سخنانش به نقشه راه توسعه هوش مصنوعی اشاره کرد و عنوان نمود: «در واقع، سیاست‌گذار بخش تصمیم گرفته بود که نقشه راه توسعه هوش مصنوعی تدوین شود و در نتیجه این نقشه راه در پژوهشگاه‌ها انجام شد.» وی افزود: «در این پژوهشگاه در سال‌های اخیر در راستای تعریف و اجرای پروژه نقشه راه هوش مصنوعی تلاش‌های بسیار زیادی شده است. نکته مهم این است که پروژه‌ای که تعریف می‌شود، در راستای رفع نگرانی‌های مردم خواهد بود.»

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان سخنان خود به بخشی از روند این پروژه اشاره کرد و تصریح نمود: «بحث ماهواره‌های ژئو همان‌طور که اطلاع دارید، بحثی جدی است که جزو سیاست‌های کشور محسوب می‌شود. در حقیقت، تحقیقاتی که در این پژوهشگاه‌ انجام می‌شود و پروژه‌ای که تعریف می‌گردد، مبنی بر رفع نگرانی‌های مردم است. در این پروژه تعریف می‌شود که تابش الکترومغناطیس به چه میزان ضرر دارد و به چه مقدار ما در معرض این تابش هستیم. همچنین در این پروژه تعریف خواهد شد که آستانه تابش الکترومغناطیس در کجا خواهد بود.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.