توسعه
اخبار

 هوش مصنوعی چه میزان در توسعه و رونق کسب‌وکار نقش دارد؟

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مراسم رونمایی از پروژه تدوین سند نقشه راه توسعه هوش مصنوعی در کشور و همچنین طرح زیرساخت‌ آزمایشگاهی هوش مصنوعی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این پروژه، وحید یزدانیان، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به رشد چشمگیر فناوری هوش مصنوعی در کشور، اظهار داشت: «با توجه به پیش‌بینی رشد روزافزون به‌کارگیری هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف نیاز به هوش مصنوعی از قبل بسیار بیشتر احساس می‌شود. در واقع، هوش مصنوعی، فناوری بسیار قدرتمندی است که باعث پیشرفت بسیاری از صنایع کسب‌وکارها می‌شود.»

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص پروژه‌های تعریف‌شده از سوی پژوهشگاه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، خاطرنشان کرد: «مفتخر هستیم که پژوهشگاه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای نیازهای بخش ارتباطات و فناوری کشور پروژه تعریف کرده است. به گفته محمد شهرام معین (رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات)، پروژه‌ای که امروز رونمایی شد، پروژه‌ای بود که سفارش‌دهنده آن ستار هاشمی (معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات) بود و این مرکز تحقیقات مخابرات پژوهشگاه و فناوری در خدمت بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.»

یزدانیان در ادامه سخنانش به نقشه راه توسعه هوش مصنوعی اشاره کرد و عنوان نمود: «در واقع، سیاست‌گذار بخش تصمیم گرفته بود که نقشه راه توسعه هوش مصنوعی تدوین شود و در نتیجه این نقشه راه در پژوهشگاه‌ها انجام شد.» وی افزود: «در این پژوهشگاه در سال‌های اخیر در راستای تعریف و اجرای پروژه نقشه راه هوش مصنوعی تلاش‌های بسیار زیادی شده است. نکته مهم این است که پروژه‌ای که تعریف می‌شود، در راستای رفع نگرانی‌های مردم خواهد بود.»

نرم‌افزاری که نمایش همزمان تصاویر ساختار بافت را امکان‌پذیر می‌سازد

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان سخنان خود به بخشی از روند این پروژه اشاره کرد و تصریح نمود: «بحث ماهواره‌های ژئو همان‌طور که اطلاع دارید، بحثی جدی است که جزو سیاست‌های کشور محسوب می‌شود. در حقیقت، تحقیقاتی که در این پژوهشگاه‌ انجام می‌شود و پروژه‌ای که تعریف می‌گردد، مبنی بر رفع نگرانی‌های مردم است. در این پروژه تعریف می‌شود که تابش الکترومغناطیس به چه میزان ضرر دارد و به چه مقدار ما در معرض این تابش هستیم. همچنین در این پروژه تعریف خواهد شد که آستانه تابش الکترومغناطیس در کجا خواهد بود.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

معرفی فیلم برتری (Transcendence) ؛ تلاش برای جاودانگی به وسیله هوش مصنوعی

مقاله قبلی

تجهیز خط و زبان فارسی به هوش مصنوعی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.