پوست اندازی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

نیاز جامعه به پوست اندازی ؛ مسئولیت‌ها را به جوانان نخبه بسپارید

  0
  مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  معاون سابق وزیر صمت معتقد است جامعه نیاز به پوست اندازی جدی دارد و باید فضا را به نسل بعد واگذار کنیم.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر محمدباقر آقاعلیخانی، معاون سابق وزیر صمت، در مراسم اختتامیه جشنواره نوآوری و اختراعات مرتبط با کرونا که در رفسنجان برگزار شد، گفت: «امروز جامعه نیاز به پوست اندازی جدی دارد و باید فضا به نسل بعد واگذار کنیم. اگر در مسائلی با دنیا فاصله‌هایی داریم و آن را به تحریم و غیره نسبت می‌دهیم، بعد از این چنین عذرهایی پذیرفته نیستند و اگر نتوانیم خود را با تغییراتی که در دنیا رخ می‌دهد هماهنگ کنیم، عقب خواهیم ماند.»

  آقاعلیخانی در ادامه گفت: «بحث فناوری اطلاعات در حال بلعیدن دنیا است و شرکت‌های فناور به شدت پولدار شده‌اند، در نتیجه آن‌ها که سوار بر فناوری نیستند از بین خواهند رفت. تا سال ۲۰۳۰ باید یک‌سوم ربات و هوش مصنوعی را به جامعه وارد کنیم و تا سال ۲۰۵۰ هوش مصنوعی بیشتر از هوش طبیعی خواهد شد. همسایگان ما این موضوع را شروع کردند و به‌اندازه‌ای جدی است که باید ما هم آن را حس کنیم و به سمتش برویم.»

  سپردن صندلی‌ها به افراد کاردان

  معاون سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نیروی انسانی خلاق در جامعه گفت: «باید زمینه قانونی آن را ایجاد و از مردم بخواهیم به این حوزه ورود کنند. باید بپذیریم صندلی‌ها باید به دست کسانی سپرده شوند که در این مبحث تسلط دارند.»
  وی در ادامه گفت: «کشورهای چین و کره کار زیرساختی انجام داده بودند که نرم‌افزاری در حوزه سلامت ایجاد کردند و کد سلامت همه جمعیت خود را داشتند و به‌صورت هوشمند افراد را رصد کردند. با این روش بود که توانستند کرونا را مهار کنند. نرم‌افزارهای ما هم امروز باید بتوانند جامعه را مدیریت کنند تا از حوادث و رخدادهای بعد غافلگیر نشویم.»

  او سوق دادن جامعه به سمت پیشرفت را در گرو سپردن مسئولیت‌ها به جوانان نخبه می‌داند: «تکنولوژی به‌سرعت جایگزین نیروی انسانی می‌شود و در دنیا تحولاتی شگرف رقم می‌زند. دنیا به سمت هوش مصنوعی می‌رود. امروز همین جوانان ژنرال‌های جامعه هستند که بر مباحث هوش مصنوعی، کارهای شبیه‌سازی و فناوری اطلاعات مسلط هستند و تلفیق این سه حوزه در جهان می‌تواند جهش ایجاد کند.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استفاده از هوش مصنوعی در رزمایش مشترک پدافند هوایی

  مقاله قبلی

  عوامل رونویسی متصل‌شونده و کاربرد شبکه‌های عصبی عمیق در شناسایی ویژگی‌های مرتبط

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *