پوست اندازی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

نیاز جامعه به پوست اندازی ؛ مسئولیت‌ها را به جوانان نخبه بسپارید

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  معاون سابق وزیر صمت معتقد است جامعه نیاز به پوست اندازی جدی دارد و باید فضا را به نسل بعد واگذار کنیم.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر محمدباقر آقاعلیخانی، معاون سابق وزیر صمت، در مراسم اختتامیه جشنواره نوآوری و اختراعات مرتبط با کرونا که در رفسنجان برگزار شد، گفت: «امروز جامعه نیاز به پوست اندازی جدی دارد و باید فضا به نسل بعد واگذار کنیم. اگر در مسائلی با دنیا فاصله‌هایی داریم و آن را به تحریم و غیره نسبت می‌دهیم، بعد از این چنین عذرهایی پذیرفته نیستند و اگر نتوانیم خود را با تغییراتی که در دنیا رخ می‌دهد هماهنگ کنیم، عقب خواهیم ماند.»

  آقاعلیخانی در ادامه گفت: «بحث فناوری اطلاعات در حال بلعیدن دنیا است و شرکت‌های فناور به شدت پولدار شده‌اند، در نتیجه آن‌ها که سوار بر فناوری نیستند از بین خواهند رفت. تا سال ۲۰۳۰ باید یک‌سوم ربات و هوش مصنوعی را به جامعه وارد کنیم و تا سال ۲۰۵۰ هوش مصنوعی بیشتر از هوش طبیعی خواهد شد. همسایگان ما این موضوع را شروع کردند و به‌اندازه‌ای جدی است که باید ما هم آن را حس کنیم و به سمتش برویم.»

  سپردن صندلی‌ها به افراد کاردان

  معاون سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نیروی انسانی خلاق در جامعه گفت: «باید زمینه قانونی آن را ایجاد و از مردم بخواهیم به این حوزه ورود کنند. باید بپذیریم صندلی‌ها باید به دست کسانی سپرده شوند که در این مبحث تسلط دارند.»
  وی در ادامه گفت: «کشورهای چین و کره کار زیرساختی انجام داده بودند که نرم‌افزاری در حوزه سلامت ایجاد کردند و کد سلامت همه جمعیت خود را داشتند و به‌صورت هوشمند افراد را رصد کردند. با این روش بود که توانستند کرونا را مهار کنند. نرم‌افزارهای ما هم امروز باید بتوانند جامعه را مدیریت کنند تا از حوادث و رخدادهای بعد غافلگیر نشویم.»

  او سوق دادن جامعه به سمت پیشرفت را در گرو سپردن مسئولیت‌ها به جوانان نخبه می‌داند: «تکنولوژی به‌سرعت جایگزین نیروی انسانی می‌شود و در دنیا تحولاتی شگرف رقم می‌زند. دنیا به سمت هوش مصنوعی می‌رود. امروز همین جوانان ژنرال‌های جامعه هستند که بر مباحث هوش مصنوعی، کارهای شبیه‌سازی و فناوری اطلاعات مسلط هستند و تلفیق این سه حوزه در جهان می‌تواند جهش ایجاد کند.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استفاده از هوش مصنوعی در رزمایش مشترک پدافند هوایی

  مقاله قبلی

  عوامل رونویسی متصل‌شونده و کاربرد شبکه‌های عصبی عمیق در شناسایی ویژگی‌های مرتبط

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.