هوش مصنوعی و بینایی ماشین
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیبینایی ماشینکاربردهای هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و بینایی ماشین چگونه به شکار افراد با استعداد کمک می‌کنند؟

  0
  زمان مطالعه: ۳ دقیقه

  فناوری مالی (فین تک) و بخش بانکی در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه هوش مصنوعی و بینایی ماشین می‌تواند در بحث نوآوری به آن‌ها کمک کند. به طور نمونه برای منابع انسانی و کسانی که مسئول استعدادیابی هستند، هوش مصنوعی ابزاری مناسب است که به خودکار سازی وظایف تکراری همچون برنامه‌ریزی برای مصاحبه کمک می‌کند. همچنین هوش مصنوعی و بینایی ماشین به روند غربالگری و انتخاب کاندیداها کمک شایانی کرده است.

  تمایل به افزایش کارایی بهره‌وری در همه جای شرکت به یک هدف اصلی برای شرکت‌های بزرگتر تبدیل شده است حتی اگر این افزایش کارایی در حد ساده‌سازی فرآیندهای منابع انسانی باشد. این مساله وقتی به چشم می‌آید که به این نکته توجه کنیم ماه‌ها پس از فراگیری کووید ۱۹ افراد با استعداد بسیاری کار خود را از دست داده‌اند و این موضوع باعث شده شرکت‌ها با تعداد زیادی از متقاضیان کار مصاحبه داشته باشند.

  برخی از آن‌ها در به کارگیری فناوری‌هایی از جمله اتوماسیون و بینایی ماشین بهتر از دیگران عمل کرده‌اند. این فناوری‌ها نقش موثری در افزایش بهره‌وری دارند. Adecco Group India یک نمونه عالی از یک شرکت بزرگ است که از هوش مصنوعی و بینایی ماشین برای حذف کارهای تکراری و بهبود بهره‌وری استفاده می‌کند.هوش مصنوعی و بینایی ماشین

  رامش آلوری ردی، مدیر خدمات حرفه‌ای در Adecco Group هند می‌گوید: “ما توانایی بزرگی در سرمایه‌گذاری و کار با آخرین فناوری‌ها داریم. ما به عنوان بخشی از تحول دیجیتال خود به فناوری به عنوان یک ابزار کمکی نگاه می‌کنیم، نه به عنوان هدف نهایی.

  یک عامل اصلی برای افزایش بهره‌وری داخلی شرکت‌ها این است که اهداف کلیدی عملکرد کارکنان خود را شناسایی کنند و ببینند که این اهداف تا چه اندازه با نقشه راه دیجیتال شرکت همسو است. در مورد Adecco India، این شرکت می‌خواست به کارمندان و مشتریان خود بهترین قابلیت ذخیره‌سازی و دسترسی به منابع کلیدی داده‌ها را بدهد. این موضوع برای بخش منابع انسانی به شکل دسترسی لحظه‌ای به مجموعه رزومه‌ها و همچنین امکان مرتب‌سازی راحت و سریع آن‌هاست.

  آلوری ردی می‌گوید Adecco به دنبال این است بداند فناوری چگونه می‌تواند زمان فرایندهای دستی را کاهش دهد؟ پاسخ این سوال در راه حل‌های دیجیتال مانند موتورهای مجهز به هوش مصنوعی است. از این طریق یک الگوریتم یادگیری ماشین قدرتمند و غیرتهاجمی می‌تواند فرآیند مرتب‌سازی را به صورت خودکار انجام دهد در نتیجه افراد استخدام کننده تمرکزشان را تنها روی مراحل نهایی و حساس می‌گذارند.

  وی می‌گوید: از آنجا که ما به طور عمده با سه گروه تعامل داریم، دیدگاه ما سه جنبه خواهد داشت. یکی بر روی کارمندان داخلی، یکی همکاران و سوم برای مشتریان.

  از دیدگاه مشتری، ما نمی‌خواهیم آن‌ها به دستگاه‌های از رده خارج شده نگاه کنند و نزد ما بیایند و از ما بپرسند که چند نفر برای یک مجموعه مهارت خاص داریم و چگونه می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم. ردی می‌گوید بنابراین ما یک پورتال و یک برنامه کاربردی برای مشتریان خود ایجاد کردیم و قصد داریم آن را با پایگاه داده خود ادغام کنیم. اگر ما نخواهیم تمام جزئیات را به اشتراک بگذاریم، در عوض می‌توانیم به آن‌ها یک داشبورد، یا چت بات و یا یک موتور پردازش زبان طبیعی بدهیم تا بتوانند سوال کنند و پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

  وی ادامه می‌دهد بنابراین، هنگامی که مشتری این سوال را می‌پرسد که چند نفر برای مهارت XYZ داریم، ربات می‌تواند به آن‌ها تعداد مشخصی بگوید و مکالمه به صورت یکپارچه ادامه پیدا کند.

  Adecco India برنامه‌های متمرکز بر تلفن همراه و دسکتاپ ایجاد کرده تا امکان اتصال، بدون در نظر گرفتن مکان و محدودیت‌ها فراهم شود. این کار به منظور تمرکز بر یک تجربه یکپارچه و کارآمد برای کارمندان داخلی، مشتریان و حتی افرادی که در شرکت مستقر نیستند انجام می‌شود.

  ردی می‌گوید هنگامی که یک متقاضی کار، رزومه و مشخصات خود را در پایگاه داده ما بارگذاری می‌کند، به طور یکپارچه با سیستم ردیابی متقاضی یکپارچه می‌شود و هشدارها و موتورهای هوش مصنوعی به آن‌ها کمک می‌کند متناسب با توانایی‌شان شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

  ردی می‌گوید پروژه بزرگ بعدی شرکت بینایی ماشین خواهد بود. همچنین پروژه‌های تحول دیجیتال هر ۳ ماه یکبار به طور مرتب به روز می‌شوند تا از یکپارچه‌سازی صحیح اطمینان حاصل شود.

  امروزه وقتی استخدام کنندگان ارزیابی یا مصاحبه را بصورت آنلاین انجام می‌دهند، ممکن است با مواردی همچون رزومه‌های جعلی یا فریب مواجه شوند. بنابراین هوش مصنوعی و بینایی ماشین می‌تواند با تجزیه و تحلیل زبان بدن افراد متوجه این موارد شود و امکان جعل و فریب کم شود.

   

  انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی در تولید و نقشی که در هوشمندسازی آن دارد

  مقاله قبلی

  پیشرفت هوش مصنوعی در چین باعث نگرانی آمریکا شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.