گرایش هوش مصنوعی
رویدادها

انجمن علمی مکاترونیک دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌کند: وبینار رایگان گرایش هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  وبینار معرفی «گرایش هوش مصنوعی» از سلسله وبینارهای معرفی گرایش‌های رشته مهندسی و بازارکار این رشته توسط انجمن علمی مکاترونیک دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

  به گزارش هوشیو به نقل از باشگاه دانشجویان ایسنا، سیستم‌های هوش مصنوعی سیستم‌هایی هستند که توان ارائه واکنش‌هایی مشابه با رفتارهای هوشمند انسانی ازجمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آن‌ها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسائل را دارند.

  در واقع هوش مصنوعی عبارست است از مطالعه این موضوع که چگونه می‌توان کامپیوترها و ماشین‌ها را وارد به انجام کارهایی کرد که در حال حاضر انسان‌ها آن‌ها را به شکلی بهتر انجام می‌دهند.

  اما در گرایش هوش مصنوعی دانشجویان با موضوعاتی که شامل شبکه های عصبی، هوش مصنوعی پیشرفته، تئوری فازی، پردازش تصویر و غیره هستند، آشنا خواهند شد.

  می‌توان گفت گرایش هوش مصنوعی گرایشی بین نرم‌افزار و معماری کامپیوتر است و در هرکدام از دو گرایش مذکور کاربردهایی دارد. این گرایش به طور عمده به ساخت سیستم‌های هوشمند و رباتیک می‌پردازد.

  گرایش هوش مصنوعی

   

  وبینار معرفی گرایش هوش مصنوعی اما وبیناری رایگان از سلسله وبینارهای چشم‌انداز است که در این قسمت قرار است به مهندسی کامپیوتر و گرایش هوش مصنوعی پرداخته شود.

  سخنرانی این وبینار به عهده دکتر رشاد حسینی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران است و قرار است روز سه‌شنبه، ۱۹ مردادماه، از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ برگزار شود. با توجه به محدودیت‌های موجود به دلیل شیوع ویروس کرونا، این وبینار رایگان به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

  وبینار فوق‌الذکر که به مدت یک ساعت و نیم خواهد بود، تنها در یک جلسه برگزار خواهد شد و محوریت آن آشنایی با گرایش هوش‌‌‌‌ مصنوعی است.

  علاقه‌مندان به حضور در این وبینار می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر اقدام کنند:

  https://t.me/joinchat/j۹eKq۳pzjFFhMmQ۰

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی مبتنی بر زبان هنوز به انسان نیاز دارد

  مقاله قبلی

  شتابدهنده نیروان با اخذ تائیدیه دانش‌بنیان شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رویدادها

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.