اخبار

تأمین زیرساخت دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره ملی دولت هوشمند ضروری است

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  برگزاری سی‌ویکمین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی در حالی برگزار شد که عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سید ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز فضای مجازی کشور در آن حضور داشتند. در این جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی، تقاضای تأمین سرویس‌های استعلامی موردنیاز دستگاه‌های دولتی به‌منظور راه‌اندازی پنجره واحد و اتصال آن‌ها به پنجره واحد ملی خدمات دولت هوشمند را داشت.

  همچنین وی در ادامه جلسه به رویکردهای آتی کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی اشاره کرد و بیان داشت که این کارگروه موظف به تأمین سرویس‌های استعلامی موردنیاز دستگاه‌ها در زمینه اتصال آن‌ها به نجره واحد خدمات دولت هوشمند است. وی پس از آن، از سرویس‌های در حال اتصال و نیز سرویس‌های راه‌اندازی‌شده در پنجره واحد خدمات دولت هوشمند (my.gov.ir) و گزارشی را ارائه کرد.

  پس از ارائه این گزارش، فیروزآبادی، رئیس مرکز فضای مجازی کشور، به کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی در خصوص نظام‌مند کردن تبادل داده‌های کسب‌وکارها با دولت و هدف‌گذاری‌ رویکرد مشارکت بخش غیردولتی و شرکت‌های دانش‌بنیان و تبادل داده‌های دولت با بخش خصوصی و کسب‌وکارها توصیه نمود.

  لازم به ذکر است، در شروع سی‌ویکمین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی، رضا باقری اصل، دبیر شورا و رئیس کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی، از مهم‌ترین اقداماتی که توانسته بود کارگروه در ۳۰ جلسه انجام دهد، گزارشی را ارائه نمود. وی در اثنای کلام خود، اشاره‌ای نیز به تعداد سرویس‌ها و خدمات فناورانه‌پایه کارگروه داشت و نیز رشد و تغییراتی را که در تبادل داده‌های دستگاه‌ها انجام گرفته و باعث ایجاد ارزش‌افزوده شده است، مدنظر قرار داد. به‌عنوان مثال، وی بیان داشت که سالانه تبادل داده‌ها دو برابر رشد داشته و لذا پیش‌بینی می‌شود امسال تبادل داده‌ها بیش از ۴ میلیارد باشد.

  باقری اصل در ادامه گزارش خود به این مطلب اشاره کرد که تقاضای دستگاه‌های دولتی، به سرویس‌های کیفی‌تر و چندلایه‌تر ارتقا یافته است و در پایان به موفقیت کارگروه مبنی بر داشتن چندین مصوبه در حوزه ضوابط و استانداردهای تبادل داده تأکید کرد.

  در پایان سی‌ویکمین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی، آقای فیروزآبادی و اعضای کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی به دعوت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از مرکز ملی تبادل اطلاعات و مانیتورینگ تبادل داده‌های کشور بازدید نمودند و در طول این بازدید، از سرویس‌هایی راه‌اندازی‌شده و در حال راه‌اندازی و تبادل داده‌ها نیز گزارشی ارائه گردید.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  تحول در کسب و کار با استفاده از بلاک چین

  مقاله قبلی

  اختراع دستگاه شناسایی آلودگی، در بطری صنایع غذایی به وسیله هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.