هوش مصنوعی در تربیت حیوانات
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیبینایی ماشین

کاربرد هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  از امروز هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی به شما کمک خواهد کرد. پژوهشگران موفق به ساخت نوعی از فناوری شده‌اند که «سگ خوب» را تشخیص و به آن پاداش می‌دهد .یک تیم پژوهشی فناوری هوش مصنوعی لبه Jetson محصول NVIDIA  را بر روی ۲۰.۰۰۰ عکس از دوست خانگی شما، یعنی سگ‌ها،  آموزش داد.

  در نتیجه ممکن است به زودی بتوانید از هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی خود بهره ببرید. گروهی از محققان دانشگاه ایالتی کلرادو موفق به ساخت هوش مصنوعی شده‌اند که نشستن، ایستادن، و دراز کشیدن سگ را تشخیص می‌دهد. اگر دوست پشمالوی شما حرکت مورد نظرتان را درست انجام دهد، هوش مصنوعی از طریق یک موتور خودفرمان به طور خودکار به حیوان جایزه‌ می‌دهد.

  جیسون استاک و تام کاوی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم کامپیوتر، با استفاده از فناوری هوش مصنوعی لبه Jetson محصول شرکت NVIDIA موفق به ساخت این سیستم شدند. آنها توانستند سیستم را با ۲۰.۰۰۰ عکس برچسب‌گذاری شده از این حیوان در حالت‌های مختلف آموزش دهند.

  تام کاوی با بهره بردن از هوش مصنوعی در تربیت حیوانات خانگی سگ خود، هنری را، که یک شپرد استرالیایی بود، با این سیستم تربیت کرد. سیستم به یک دوربین مجهز بود که می‌توانست حالت هنری را در کسری از ثانیه تحلیل کند. طبق گزارش استاک و کاوی، سیستم زمانی که با سرعت ۳۹ فریم بر ثانیه اجرا می‌شد،  دقت ۹۲ درصدی داشت.

  پژوهشگران معتقدند که تربیت کنندگان و صاحبان این حیوانات خانگی می‌توانند از مزایای این سیستم به عنوان دستیار آموزشی بهره‌مند شوند و ممکن است از راه دور و زمانی که سرکار هستید بتوانید سگ خود را تربیت کنید. این سیستم می‌تواند به شما کمک حتی زمانی که در منزل نیستید به سگ خود پاداش بدهید.

  پیش از این هم با استفاده از هوش مصنوعی نرم‌افزارهایی برای کمک به تربیت حیوانات توسعه داده شده بود. یکی از برجسته‌ترین محصولات هوش مصنوعی مرتبط با حیوانات خانگی نرم‌افزاری بود که کمک می‌کرد صاحب حیوان خانگی موفق به شناخت حالت سگش شود.

   

  انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  طبق محاسبات، انسان‌ها قادر به کنترل ماشین های فراهوشمند نیستند

  مقاله قبلی

  استفاده از یادگیری ماشین در موبایل

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.