کارگاه آموزش پردازش زبان طبیعی
پردازش زبان طبیعیرویدادها

کارگاه آموزش پردازش زبان طبیعی (NLP)

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  شتابدهنده تخصصی هوش مصنوعی اینووان با هدف حمایت از طرح‌های نوآورانه، شرکت‌های نوپا و دانش‌محور در حوزه هوش مصنوعی و کلان داده، اقدام به برگزاری رویدادی تحت عنوان «کارگاه آموزش پردازش زبان طبیعی (NLP)» کرده است.

  این رویداد دوشنبه، ۲۹ دی‌ماه ساعت ۱۴ و سه‌‎شنبه، ۳۰ دی‌ماه ساعت ۱۷ با تدریس مهندس فهیمه نجفی، کارشناس ارشد فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناس هوش مصنوعی شرکت لایف وب، برگزار خواهد شد. ضمنا مدت زمان برگزاری هر جلسه ۳ ساعت و هزینه ثبت‌نام کل دوره ۲۰۰ هزار تومان است. متقاضیان تا تاریخ ۳۰ دی‌ماه برای ثبت‌نام در این رویداد فرصت دارند.

  کارگاه آموزش پردازش زبان طبیعی در محل شرکت اینووان به آدرس تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب‎اللهی، بعد از میدان حسن حسینی، پلاک ۵۶، ایستگاه نوآوری شریف، شتابدهنده اینووان برگزار خواهد شد.

  از آنجا که این رویداد به صورت حضوری برگزار خواهد شد، طبق درخواست برگزارکنندگان و با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا، پوشیدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی الزامی است. علیرغم ضدعفونی شدن همه سطوح پیش از آغاز رویداد توسط برگزارکنندگان، همه شرکت کنندگان نیز می بایست در طول جلسات محلول ضدعفونی به همراه داشته باشند.

  پردازش زبان طبیعی یکی از زیرشاخه‌های نسبتا جدید در حوزه هوش مصنوعی است. هدف اصلی این زیرشاخه تحلیل زبان‌های طبیعی مانند انگلیسی، فارسی، ترکی و غیره به منظور آسان‌تر ساختن فهم آن‌ها برای کامپیوتر است. طبیعتا اگر کامپیوتر بتواند توسط زبان‌های طبیعی با انسان ارتباط برقرار کند، تعامل با آن به مراتب آسان‌تر خواهد بود. از کاربردهای پردازش زبان طبیعی می‌توان به خلاصه‎سازی کلیه سوابق بیماران در حوزه پزشکی، پیدا کردن پرونده‌های مشابه در حوزه حقوقی، بررسی اخبار مرتبط با بورس و کمک به خرید و فروش بهتر سهم در حوزه اقتصادی و غیره اشاره کرد. این کارگاه آموزش پردازش زبان طبیعی به بررسی تکنیک های پردازش زبان از قبیل پیش پردازش زبان، تحلیل ساختار زبانی از جنبه دستوری، استخراج احساس از متون و غیره اختصاص دارد.

  برای ثبت‌نام به سایت زیر مراجعه کنید:

  ثبت نام

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۴]

  کنترل هواپیمای نظامی با هوش مصنوعی برای اولین بار

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی در رایانش ابری از نظر مایکروسافت قدرتی خیره‌کننده دارد!

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.