کتاب ‌های هوش مصنوعی
رسانه‌ها

کتاب های هوش مصنوعی که تا پایان سال ۲۰۲۰ باید بخوانید

  0
  مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

  منابع هوش مصنوعی یکی از مهم‌ترین موضوعات داغ و مورد بحث در سال ۲۰۱۹ بوده است. در حال حاضر هوش مصنوعی به لطف کاربردهای عملی و مؤثری که در صنایع مختلف و زندگی ما داشته طی سال های آینده رشد شگرفی خواهد کرد و همچنان پا بر جا می‌ماند. به همین خاطر است که ما باید با خواندن کتاب های هوش مصنوعی برتر، خود را برای آینده‌ی تکنولوژیکی بهتر که با هوش مصنوعی ادغام شده است، آماده کنیم. ما این کتاب‌ها را به سه دسته‌ی کلی تقسیم‌بندی کرده‌ایم که به شکل زیر است: جامعه‌شناسی، فلسفی، تجاری.

  کتاب ‌های هوش مصنوعی جامعه‌شناسی

  مهم‌ترین مسئله این است که چگونه هوش مصنوعی ما را به‌عنوان یک انسان تحت تأثیر قرار می‌دهد و آینده‌ای درخشان را برای ما به ارمغان می‌آورد. ما در عصر خودکارسازی زندگی می‌کنیم و برای اینکه سیاست‌های درستی داشته باشیم در حال حاضر بایستی رشد خود را سرعت ببخشیم تا آینده‌ی خود را شکوفا کنیم.

  Homo Deus

  کتاب انسان خداگونه نوشته‌ی یووال نوح هراری است. این کتاب مختصری از تاریخ فردایی که هنوز نیامده است را بیان می‌کند. همچنین چگونگی تأثیر فناوری، به‌خصوص هوش مصنوعی را بر جوامع نشان داده و اینکه چگونه در آینده هوش مصنوعی از هوش انسانی پیشی می‌گیرد. نویسنده یک چشم‌انداز تاریخی را از آینده ارائه می‌دهد و در مورد پیامدهای هوش مصنوعی برای ما و آینده ما بحث می‌کند. این کتاب را از دست ندهید.

  Homo Deus

  کتاب ‌انسان خداگونه

  The Singularity

  کتاب سینگولاریتی یا تکینگی نزدیک است نوشته ری کرزویل است که اصطلاح ” تکینگی تکنولوژی” و تأثیر جامعه‌شناختی آن را بر روی ما نشان می‌دهد. این کتاب به وضعیت زندگی انسان در سال‌های پیش رو می‌پردازد و به نقش پررنگ هوش هوش مصنوعی و فناوری می‌پردازد

  The Singularity

  کتاب سینگولاریتی

  کتاب‌های هوش مصنوعی فلسفی

  اگر بخواهیم نگاهی به آینده‌ی هوش مصنوعی داشته باشیم، باید بگوییم که آنچه در انتظار ماست، تکینگی هوش مصنوعی است، زمانی که توانایی‌های هوش مصنوعی از توانایی‌های انسان‌ها پیشی می‌گیرد. این لحظه تغییر بزرگی خواهد بود و اگرچه ممکن است که هیچ‌گاه رخ ندهد ولی ارزش این را دارد که از این منظر به آینده و به آنچه در حال حاضر انجام می‌دهیم، فکر کنیم.

  Superintelligence

  کتاب ابرهوش، راه‌ها، خطرها، استراتژی‌ها نوشته «نیک‌بوستروم» نویسنده آمریکایی است. این کتاب به این موضوع می‌پردازد درصورتی‌ که هوش مصنوعی از هوش انسانی پیشی بگیرد چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد و چه خطرهایی انسان‌ها را تهدید می‌کند.

  Superintelligence

  کتاب ابرهوش

  Life 3.0

  زندگی ۳.۰ یکی دیگر از کتاب‌های هوش مصنوعی است که توسط مکس تگمارک استاد فیزیک دانشگاه MIT و رئیس موسسه‎ی آینده زندگی نوشته شدهاست. زندگی ۳.۰ یا انسان‌بودن در عصر هوش مصنوعی نشان می‌دهد اگر هوش مصنوعی بسیار هوشمندانه‌تر از ما رفتار کند، می‌تواند برای انسان به چه معنایی باشد. نمونه‌های بسیار خوبی را نیز بیان می‌کند و با یک داستان جالب در مورد چگونگی ورود AGI به جهان و اجازه سلطه دادن به یک شرکت شروع می‌شود.

  Life 3.0

  کتاب ‌زندگی ۳.۰

  کتاب‌ های هوش مصنوعی تجاری

  اگر هوش مصنوعی در حوزه‌های مختلف کاربردهای موفق نداشته باشد در میان مردم نیز محبوبیت چندانی نخواهد داشت. استفاده از هوش مصنوعی در قالب یادگیری ماشین امری رایج است. در متن زیر دو کتاب بسیار کاربردی از کتاب‌های تجاری که با تمرکز بر هوش مصنوعی نوشته ‌شده‌اند را معرفی کرده‌ایم:

  AI Superpowers

  AI Superpowers

  کتاب ‌AI Superpowers

  این کتاب نه‌تنها مرجعی فوق‌العاده برای چگونگی استفاده چین از هوش مصنوعی به نفع خودش می‌باشد بلکه در کنار آن به بررسی چگونگی راه‌اندازی اکوسیستم این فناوری در چین و تفاوت‌های آن با دره سیلیکون می‌پردازد.

  Applied Artificial Intelligence

  هوش مصنوعی کاربردی اثر روای بهوشان با نگاهی به رهبران کسب‌وکارها طراحی شده است و به افراد چارچوبی را ارائه می‌دهد تا در قالب آن به یادگیری ماشین، یادگیری عمیق، AGI وANI فکر کنند و همچنین موارد استفاده چندگانه‌ی این موارد را در دنیای تجارت امروز نشان می‌دهد.

  Applied Artificial Intelligence

  هوش مصنوعی کاربردی

  اگر دیگر ‌کتاب‌های هوش مصنوعی را خوانده‌اید، می‌توانید آن‌ها را در بخش نظرات معرفی کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  گرامرلی چگونه کار می ‌کند؟

  مقاله قبلی

  برگزاری ششمین کنفرانس پردازش سیگنال و سیستم های هوشمند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رسانه‌ها

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *