نوظهور
اخبار

کوشش دولتمردان کشورمان در راستای هوشمندسازی هرچه بیشتر فرایندهای حکمرانی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به انتقادات نماینده علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت توجه مجلس به موضوع پالایش قوانین تسهیل‌کننده در زمینه توسعه هوش مصنوعی و کسب‌وکارهای نوظهور گفت: معاونت قوانین و دانشگاه‌های کشور، در زمینه بسترسازی برای بهره‌مندی از فناوری‌های به‌روز از جمله هوش مصنوعی اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

  رحمت‌الله نوروزی، در تذکرات خود با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم پالایش قوانین به منظور چابک‌سازی روندهای اداری و اجرایی کشور، اشاره داشت که شوراهایی که با این هدف تشکیل شده است باید بتواند سریع‌تر کار تنقیح قوانین را به پیش برده و تکمیل کند. این در حالی است که یکی از موانع جدی در توسعه هوش مصنوعی کشور، قوانین دست‌وپاگیر هستند که امکان رشد سریع و آسان کسب‌وکارهای نوظهور را گرفته است. در صورتی که رشد این کسب‌وکارها می‌تواند روند کلی رشد هوش مصنوعی در کشور را دوچندان کند.

  نوظهور

  این نماینده ضمن اشاره به ۱۱۲۴۸ قانون که در دستور بررسی کارشناسان و نمایندگان ادواری مجلس شورای اسلامی است، خطاب به محمدباقر قالیباف افزود که از این مجلس انتظار می‌رود تا با بذل توجه کافی به قانون صدور مجوز کسب‌وکارهای نوظهور، زودتر تکلیف را مشخص کرده و این قانون را تصویب نماید.

  ایشان همچنین به موضوع سامانه‌ای شدن حقوق‌های کارکنان دولت اشاره داشت. این موضوع که به کمک فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند منجر به شفاف‌سازی پرداختی‌های کارکنان دولتی شده و مانع از حقوق‌های نجومی گردد، در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه موجود بوده اما تاکنون به آن توجهی نشده است. نوروزی افزود که در این راستا مجلس گام‌های مثبتی برداشته و توانسته است هماهنگی‌های خوبی بین فرمانداری‌ها ایجاد کند تا زمینه سامانه‌ای شدن حقوق کارکنان دولت به کمک هوش مصنوعی فراهم شود.

  ایشان ضمن تأکید بر اهمیت توسعه کسب‌وکارهای مجازی و نوظهور، تحقق آن را مطالبه رهبر معظم انقلاب دانسته و افزودند که برای این موضوع باید با اولویت بالا برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد. چراکه این موضوع کاملاً با معیشت مردم و وضعیت اقتصادی کشور گره‌خورده است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ابداع تطبیق‌پذیرترین ترانزیستور توسط دانشمند ایرانی و مسیری برای توسعه هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  کشف داروهای ضدویروس و استفاده از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به آن

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.