یوتیوب
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیاخباربینایی ماشینهوش مصنوعی در جهان

یوتیوب به وسیله هوش مصنوعی ویدئوها را در رده‌بندی سنی قرار می‌دهد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  یوتیوب از مدت‌ها قبل در تیم اعتماد و امنیتش از یادگیری ماشین برای شناسایی محتواهای نامناسب استفاده می‌کرد؛ اما برای توسعه این بخش تصمیم دارد استفاده بیشتر و البته مفیدتری از تکنولوژی داشته باشد. این شرکت از اوایل سال جاری میلادی از یادگیری ماشین استفاده کرده تا به طور خودکار برای محتواهای نامناسب محدودیت سنی کاربران را در نظر گیرد.

  به عنوان بخشی از این پروژه، یوتیوب تصمیم دارد کار را برای افراد زیر سن قانونی برای دسترسی به محتواهای نامناسب دشوار کند. برای مثال اگر کسی که سن قانونی ندارد، تصمیم بگیرد ویدئویی نامناسب در اینترنت تماشا کند، بعد از سرچ به یوتیوب ارجاع داده می‌شود و یوتیوب هم برای ارائه خدمات نیاز به ثبت‌نام دارد، و این یعنی مشخص می‎شود که فرد سن قانونی ندارد و به ۱۸ سال نرسیده است.

  در بیانیه شرکت یوتیوب در این باره آمده:« با این روش مطمئن می‎شویم که ویدئوی مربوطه از هر منبعی که باشد، فقط برای افراد مرتبط قابل تماشا است و اجازه تماشا تنها به افراد مرتبط داده می‌شود».

  گوگل مدعی شده به محض آپلود شدن ویدئوها توسط افراد در اینترنت، الگوریتم‌های این شرکت محتوای آن را شناسایی و درباره آن تصمیم‎گیری می‌کنند. همچنین این شرکت اعلام کرده اتوماسیون جدید هیچ لطمه‌ای به بهره‌وری افراد ندارد و از این بابت جای نگرانی نیست.

  گوگل اقدام جدیدش را به منظور افزایش اعتماد والدین برای استفاده کودکانشان از یوتیوب انجام داده و می‌خواهد با این کار به تنش‌های سال‌های اخیر در این زمینه پایان دهد. در سال ۲۰۱۹ این شرکت مجبور به پرداخت ۱۷۰ میلیون دلار جریمه بابت جمع‌آوری داده از افراد زیر سن قانونی که ویدئوهای نامناسب تماشا کرده بودند، شد. از آن زمان به بعد شرکت گوگل با ارائه پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب کیدز YouTube Kids سعی در عدم تکرار اتفاقات قبل کرد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  امتیازدهی جلسات بر اساس زبان بدن ؛ راهکار جدیدی برای مایکروسافت

  مقاله قبلی

  هوش مصنوعی در کشاورزی: استفاده از هوش مصنوعی برای حل مشکلات کشاورزی سنتی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.