سامانه روان نویس
کسب‌و‌کارهوش مصنوعی در ایران

قابلیت‌های هوشمند سامانه روان نویس

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تیم روان نویس سازنده دستگاهی به همین نام است که گفتار کاربران را به صورت خودکار، تایپ و به متن تبدیل می‌کند. در واقع با استفاده از سامانه روان نویس می‌توان به جای تایپ، تنها با بیان کردن مطالب، آن‌ها را به صورت تایپ شده تحویل گرفت. از دیگر سرویس‌های آن نیز می‌توان به قابلیت تبدیل صوت ضبط شده به متن اشاره کرد.

سازندگان روان نویس معتقدند دقت و قدرت این سامانه بالاست، همچنین لازم نیست کاربران با سرعت آهسته صحبت کنند. این سیستم قابلیت تشخیص کلمات کاربران را در یک صحبت با سرعت نرمال دارد. دقت سامانه روان نویس حدود ۹۷%  برآورد شده‌است.

از دیگر ویژگی‌های روان نویس می‌توان به قابلیت دریافت دستورات نگارشی اشاره کرد. کاربران می‌توانند نام علائم نگارشی را همچون نقطه، ویرگول، دو نقطه، پرانتز باز، پرانتز بسته، نقطه سر خط، گیومه باز، گیومه بسته، علامت سوال، علامت تعجب، نقطه ویرگول و خط فاصله تلفظ کنند تا سامانه علامت مورد نظر را در متن وارد کند.

روان نویس همچنین قابلیت تبدیل فایل‌های صوتی از پیش ضبط شده را به متن دارد. روان نویس مدعی است تبدیل صوت ضبط شده به متن را با دقت بالای ۹۸% انجام می‌دهد. روان نویس این سرویس خود را به صورت گارانتی شده ارائه می‌دهد و در صورت وجود ایراد در متن نه تنها موارد اصلاح خواهد شد بلکه هزینه پرداخت شده، بازگردانده می‌شود.

سامانه روان نویس تنها مخصوص زبان فارسی نیست و زبان انگلیسی را نیز پشتیبانی می‌کند.

متن تولید شده توسط روان نویس قابل ویرایش خواهد بود و کاربران می‌توانند در صورت نیاز، متن را ویرایش و سپس چاپ و یا به کامپیوتر منتقل نمایند .

‎ نگاهی اجمالی به مراحل راه اندازی استارتاپ هوش مصنوعی ؛ از ایده تا راه‌اندازی

سامانه روان نویس در یک نگاه

سامانه روان نویس


ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه پردازش گفتار را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب‌و‌کارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

دابی اولین دستیار هوشمند صوتی فارسی

مقاله قبلی

آشنایی با شرکت هوش مصنوعی رسا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در کسب‌و‌کار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.