پویا فناوران کوثر
هوش مصنوعی در ایران

شرکت پویا فناوران کوثر: متمرکز بر فناوری پردازش تصویر

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت پویا فناوران کوثر در سال ۱۳۸۵ توسط فارغ‌التحصیلانی از دانشگاه تهران و صنعتی شریف کار خود را با تمرکز بر ارائه سامانه‌های پیشرفته مبتنی بر فناوری پردازش تصویر آغاز کرد. ازجمله فناوری‌های این شرکت می‌توان به فعالیت درزمینهٔ ساخت تجهیزات پلیسی از قبیل سیستم‌های سرعت‌سنج و پلاک خوان اشاره کرد.
از دیگر زمینه‌های فعالیت این شرکت دانش‌بنیان می‌توان به سیستم‌های حمل‌ونقل هوشمند( ITS)، دوربین‌های ثبت تخلفات سرعت و سیستم‌های هوشمند پلاک خوان پارکینگ و حوز‌ه‌های مربوط به نظارت تصویری و ترافیکی،کنترل تردد، سامانه سورتینگ محصولات کشاورزی مبتنی بر پردازش تصویر، سیستم هوشمند اندازه‌گیری حجم بار وسایل نقلیه سنگین در حین حرکت، سامانه پایش سطح آسفالت و حریم را‌ه‌های مواصلاتی و انواع سیستم‌های هوشمند کنترل روند تولید و کیفیت محصولات خطوط تولید اشاره کرد.
شرکت پویا فناوران کوثر طرف قرارداد با وزارت نفت درزمینهٔ دوربین‌های پلاک خوان، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درزمینهٔ سیستم‌های هوشمند (ITS)، وزارت نیرو، قرارگاه خاتم‌الانبیاء و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور درزمینهٔ دوربین ثبت تخلف سرعت و ترددشماری بوده است.

دوربین پلاک خوان embedded کارابین

دوربین پلاک خوان embedded یک سخت‌افزار جامع و واحد (All in one) دارای دوربین‌های رنگی و IR، بخش الکترونیکی با قابلیت‌های پردازش تصویر، کنترلی، پاوری و نیز سیستم نورپردازی ویژه تصویربرداری از پلاک است که فرآیند کامل پلاک خوانی به صورت منفرد توسط آن صورت می‌پذیرد. تنها پیش‌نیاز این سیستم، تأمین تغذیه الکتریکی و خروجی آن پلاک و تصویر خودروهای عبوری است. قابلیت‌های کلیدی این سامانه عبارت‌اند از: مجهز به دوربین‌های مادون‌قرمز و رنگی با قابلیت تهیه عکس رنگی شب با کیفیت بالا از طریق نورپردازی پالسی یا فلاش، پلاک خوانی داخل دوربین از طریق Embedded Processing، دقت بسیار بالا (بیش از ۹۶ % کل پلاک معادل ۹۹.۵ % هر کاراکتر پلاک)، قرائت تمامی پلاک‌های ایران (شخصی، جانبازان، پلیس، دولتی، عمومی)، مصرف الکتریکی بسیار پایین (قابل تأمین برق با سولار و باطری) و قابلیت پلاک خوانی و تهیه تصویر مناسب رنگی در سرعت‌های بالای حرکت خودروها است.


شرکت پویا فناوران کوثر در یک نگاه

پویا فناوران کوثر


ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه بینایی ماشین را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب‌وکارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

توابع فعال سازی: سیگموید، ReLU ،Leaky ReLU و Softmax در شبکه‌های عصبی

مقاله قبلی

مهندسان موفق به ساخت الیاف قابل برنامه‌نویسی شدند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.