دانشگاه هوش مصنوعی برتر
اخبارهوش مصنوعی در ایران

۱۰ دانشگاه هوش مصنوعی برتر ایران را بشناسید

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  علی اصغر انصاری از تعریف پروژه ابررایانه دیگری بعد از «مریم» و «سیمرغ» خبر داد و اعلام کرد که طبق پیش‌بینی انجام شده، این پروژه تا بهار سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. او همچنین ۱۰ دانشگاه هوش مصنوعی برتر در ایران را معرفی کرد.

  به گزارش هوشیو به نقل از ایسنا، رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در رویداد گرنت هوش مصنوعی که به صورت آنلاین و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شده بود، درباره ابررایانه سیمرغ اظهارنظر کرد و آن‌را یکی از دستاوردهای پژوهشگاه فناوری اطلاعات دانست که با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر به بهره‌برداری رسیده و پژوهشگران می‌توانند خدمات مورد نیازشان را از آن دریافت کنند.

  دانشگاه هوش مصنوعی برتر

  انصاری گفت: «با همکاری ستاد کرونا و برخی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی، پروژه‌ای را در زمینه پراکندگی و شیوع زمانی و مکانی بیماری کرونا در استان تهران اجرایی کردیم.»

  رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین مدعی شد که بسیاری از کشورهای دنیا در زمینه فناوری هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری‌های کلانی انجام دادند و ۱۰ کشور برتر در حوزه هوش مصنوعی به ترتیب کشورهای چین، آمریکا، بریتانیا، هند، آلمان، ژاپن، فرانسه، کانادا، ایتالیا و اسپانیا هستند.

  ۱۰ دانشگاه هوش مصنوعی برتر ایران

  رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین اقدام به معرفی ۱۰ دانشگاه هوش مصنوعی برتر در ایران کرد. به گفته او اسامی این دانشگاه‌ها به ترتیب دانشگاه آزاد با ۱۱ هزار و ۶۸۳ مدرک، دانشگاه تهران با ۶ هزار و ۲۳۱ مدرک، دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۴ هزار و ۵۱۱ مدرک، دانشگاه علم و صنعت ایران با ۳ هزار و ۱۸۳ مدرک، دانشگاه صنعتی شریف با ۳ هزار و ۶۷ مدرک، دانشگاه تربیت مدرس با ۲ هزار و ۲۹۰ مدرک، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با ۲ هزار و ۸۸ مدرک، دانشگاه شیراز با هزار و ۹۶۰ مدرک، دانشگاه تبریز با هزار و ۸۱۵ مدرک و دانشگاه فردوسی مشهد با هزار و ۷۹۸ مدرک هستند.

  انصاری همچنین اعلام کرده که در دنیا عمده سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه هوش مصنوعی توسط بخش خصوصی بوده است: «یکی از دغدغه‌های وزارت ارتباطات در زمینه هوش مصنوعی مربو به فرآیندهای پردازش و ذخیره‌سازی داده ها است که باید پلتفرم‌هایی برای حضور بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری در این زمینه ایجاد شود.»

  وی در پایان گفت: «بعد از راه‌اندازی ابررایانه سیمرغ، ابررایانه مریم در دستور کار این پژوهشگاه قرار دارد. همچنین پروژه دیگری در مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی تعریف کردیم که درحد ابررایانه سیمرغ است و قرار است تا بهار سال آینده در دسترس قرار گیرد.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ربات OCR؛ متخصص پردازش تصویر و جداسازی متون

  مقاله قبلی

  کلان‌داده‌ و همه‌گیری کووید-۱۹: سالی برای مصورسازی داده

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.