آشنایی با گرایش ارشد هوش مصنوعی
اخباررویدادها

آشنایی بیشتر با هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر در وبینار «آشنایی با گرایش ارشد هوش مصنوعی»

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  انجمن علمی علوم کامپیوتر دانشگاه گیلان، وبینار «آشنایی با گرایش ارشد هوش مصنوعی» را برگزار می‌کند. گرایش ارشد هوش مصنوعی دوره‌ای است که در زمینه هوشمندسازی کامپیوترها و سیستم‌های مبتنی بر کامپیوتر نیز فعالیت دارد که با الهام از ویژگی‌های موجودات زنده و بالاخص انسان پیگیری می‌شود. در واقع، ایجاد قابلیت‌های تحلیل اطلاعات، استدلال، یادگیری و رفتار هوشمندانه، حس بینایی، درک و تولید زبان و گفتار در کامپیوترها از اهداف این رشته است.

  از طرفی، هدف از گرایش هوش مصنوعی در ارشد، بالا بردن قابلیت محققان در زمینه‌های ارائه مناسب اطلاعات، استدلال اتوماتیک، دسته‌بندی و تصمیم‌گیری ماشینی، روش‌های یادگیری برای ماشین‌ها، ارائه غیردقیق اطلاعات و کار با آن‌ها، شبیه‌سازی پردازش‌های مطرح در موجودات زنده، هوشمند کردن ربات‌ها، پردازش و تحلیل کامپیوتری تصاویر، پردازش و درک زبان و پردازش و شناسایی گفتار است.

  این برنامه با تدریس آقای سعید ضیادید، دانشجوی دکترای علوم کامپیوتر در دانشگاه یزد و فارغ‌التحصیل دانشگاه گیلان، در روز پنجشنبه یازدهم آذر ماه ۱۴۰۰ در ساعت ۱۷، به صورت آنلاین در بستر اسکای روم برگزار می‌شود.

  آشنایی با گرایش ارشد هوش مصنوعی

  از جمله مباحث و سرفصل‌های وبینار آشنایی با گرایش ارشد هوش مصنوعی، می‌توان به این مباحث اشاره کرد:
  • معرفی اجمالی هوش علوم کامپیوتر
  • کاربردهای هوش مصنوعی
  • یادگیری ماشین، شبکه های عصبی و یادگیری عمیق
  • پردازش زبان طبیعی و تصویر
  • رباتیک و بینایی ماشین

  آقای سعید ضیادید، دانشجوی دکتری علوم کامپیوتر دانشگاه یزد است. وی فارغ‌التحصیل ارشد علوم کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس و فارغ‌التحصیل کارشناسی دانشگاه گیلان است. مؤسس و دبیر سابق انجمن علمی دانشجویی علوم کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس تهران از جمله فعالیت‌های ضیادید در این خصوص است.

  شایان ذکر است، پیش از این، انجمن علمی دانشجویی علوم کامپیوتر دانشگاه گیلان، اولین دوره آموزش الگوریتم‌های یادگیری ماشین و یادگیری عمیق را با عنوان AICademy به‌صورت آنلاین برگزار کرده است که مباحثی از جمله آشنایی با هوش مصنوعی، تاریخچه و کاربردهای آن، الگوریتم‌های یادگیری ماشین، پیاده‌سازی الگوریتم‌ها بر روی دیتاست‌های kaggle، یادگیری عمیق، کاربرد و مقدمه‌ای بر یادگیری تقویت‌شده در این دوره بررسی شده است و آقای سعید ضیادید یکی از مدرسان این دوره بوده است.

  علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این وبینار از طریق لینک زیر اقدام کنند:

  ثبت‌نام

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  نقش هوش مصنوعی در روانشناسی کودک

  مقاله قبلی

  برخی موانع رسوخ فناوری عامدانه است

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.