رسانه‌هاویدیو

ابر سربازان با توانایی‌های فوق بشری: هوش مصنوعی ارتش را متحول کرد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  هوش مصنوعی تقریبا تمام جنبه‌های زندگی ما را در بر گرفته است. در نتیجه اصلا بعید نیست که هوش مصنوعی در آینده تاثیرگذاری بیشتری هم داشته باشد. یکی از بخش‌هایی که هوش مصنوعی تاثیر زیادی بر آن داشته ارتش است. این فناوری موفق شده برای ارتش ابر سرباز توسعه دهد. شاید تا‌به‌حال کلمه ابر سربازان را فقط در داستان‌های علمی تخیلی شنیده باشید؛ تماشای ویدئوی زیر را از دست ندهید، زیرا از حالا باید آمادگی‌اش را داشته باشید که به زودی این مفهوم برایتان تبدیل به واقعیت شود.

  ابر سربازان

  در دنیا یک مسابقه تسلیحاتی شکل گرفته که کشورهای جهان را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد تا ابر سربازان اصلاح ژنتیکی شده را به نمایش بگذارند. پیشرفت فناوری در این زمینه اما نگرانی‌های زیادی به وجود می‌آورد و بدیهی است کشورهایی که کمتر از باقی کشورها نگران مسائل اخلاقی هستند، خیلی زودتر پیگیر این فناوری و انواع کاربردهای دیگر آن می‌شوند.

  طبق ادعای منابع آمریکایی، چین مرحله انسانی آزمایش برای توسعه ابرسربازانی که توانایی‌های بیولوژیک افزایش‌یافته دارند را آغاز کرده است. این موضوع نگرانی آژانس‌های اطلاعاتی ارشد آمریکا را در بر داشته است. هرچند که پنتاگون هم مدت‌هاست تمرکزی ویژه بر استفاده از فناوری هوش مصنوعی در ارتش و توسعه سربازانی با توانایی‌های ویژه داشته و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های زیادی هم داشته است. به همین دلیل دور از ذهن نیست که آمریکا به زودی از ابر سربازان با توانایی‌های فوق بشری رونمایی کند.

  پروژه توسعه رابط‌های ماشین هوشمند مجهز به هوش مصنوعی از مدت‌ها قبل کلید خورده است. تا جایی که ارتش آمریکا در حال بررسی ابزارهای تازه علمی مانند مهندسی ژنتیک، شیمی مغز و همچنین ربات‌های با سایز خیلی کوچک برای دستیابی به پیشرفت چشم‌گیرتر است. هرچند فناوری‌های متفاوتی که در این زمینه مفید هستند، هنوز به صورت طبقه‌بندی شده باقی ماندند و متخصصان هر فناوری در حال فعالیت و حرکت به سوی پیشرفت در آن‌ها هستند.

  بشر هنوز با دستیابی کامل و بی‌نقص به ابر سربازان یا سلاح‌های بیولوژیکی فاصله دارد؛ اما تحولات اخیر نشان داده که پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای در این زمینه حاصل شده و رسیدن به روزی که شاهد ابر سربازان با توانایی‌های فوق بشری باشیم، نزدیک است.

   

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  مسئولیت های هوش مصنوعی در دوران بیماری‌ های همه‌گیر

  مقاله قبلی

  معاملات الگوریتمی با یادگیری عمیق

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رسانه‌ها

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.