Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 واقعیت افزوده و واقعیت مجازی موجب تحول حوزه‌های آموزش و فرهنگ

واقعیت افزوده و واقعیت مجازی موجب تحول حوزه‌های آموزش و فرهنگ

فناوری هوش مصنوعی، حوزه‌های مختلف زندگی بشر از جمله حوزه آموزش و یادگیری را متحول کرده است. رشد این فناوری، همراه با پژوهش‌ها و دستاوردهای مرتبط با آن، زمینه بهینه‌سازی آموزش و تحول در روش‌های یادگیری را فراهم ساخته است.

از جمله فرایندهایی که با استفاده از هوش مصنوعی، موجب تحول حوزه‌های مختلف آموزش، یادگیری، سرگرمی و غیره شده‌اند، «واقعیت افزوده» و «واقعیت مجازی» هستند؛ شرکت‌های دانش‌بنیان نیز  سعی در تولید محصولاتی در جهت توسعه این حوزه‌ها دارند؛ هدف این شرکت‌ها از گسترش هوش مصنوعی، همگام شدن با پیشرفت‌های جهانی در این زمینه و ارتقای سطح زندگی افراد جامعه است.

همراهی هوش مصنوعی و واقعیت افزوده در فناوری‌های هوشمند، در سراسر جهان تحولی شگرف در عرصه‌های مختلف زندگی بشر ایجاد کرده است؛ واقعیت مجازی سعی در تولید نظیری دیگری برای واقعیت دارد که توسط کامپیوتر خلق شده است؛ این واقعیت تخیلی با خلق تجربه سه‌بعدی، انسان را به درک واقعیت از طریق هوش مصنوعی رهنمون می‌شود.

از واقعیت افزوده می‌توان برای تحول در طیف وسیعی از حوزه‌ها، همچون آموزش و سرگرمی استفاده کرد. این فناوری ترکیبی از دنیای دیجیتال و واقعی، در جهت خلق یک محیط مصنوعی است. فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی حوزه‌های مختلفی از زندگی ما را دگرگون کرده‌اند و همچنان در حال توسعه‌اند.

بومی‌سازی فناوری‌های پیشرفته

به گزارش هوشیو به نقل از «مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری»، بهزاد سامانی از فعالین و پژوهشگران حوزه هوش مصنوعی و واقعیت افزوده، در مورد نقش این دو فناوری در تحول زندگی مردم گفت: «بهره‌گیری از این دو، موجب آشنایی با ساحتی تازه از نقش فناوری در گسترش رفاه عمومی خواهد بود. اقداماتی جهت توسعه فناوری‌های واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در کشور، در دستور کار قرار گرفته‌اند و تا کنون در پروژه واقعیت افزوده، «نماز» و «آرمکس» به مرحله اجرا رسیده‌اند. این دو پروژه هوشمند، هر دو در حوزه تولید و نشر محتوای دیجیتال و صنایع کارآمد مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر دو مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی هستند که در حوزه تولید، نشر، مشاهده محتوای دیجیتال و نیز صنایع فرهنگی، کارآمد هستند.

سامانه جامع واقعیت افزوده آرمکس، با کمک این فناوری، ارتباط بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را در فضای واقعیت افزوده امکان‌پذیر می‌سازد.

این محصول ساخت ایران توسط شرکت «بومی‌سازان فناوری‌های پیشرفته تسنیم» گسترش یافته است. همچنین این شرکت با حمایت «ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری»، توسعه پروژه‌های واقعیت‌محور و فناوری‌های پیشرفته را در دستور کار خود قرار داده‌است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.