شبستر
اخبار

فارغ‌التحصیلی اولین دانشجوی دکتری هوش مصنوعی از دانشگاه آزاد شبستر

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

دانشگاه آزاد اسلامی ناحیه شبستر از فارغ‌التحصیلی المیرا پورعباسی، نخستین دانشجوی مقطع دکتری تخصصی این واحد دانشگاهی در رشته مهندسی کامپیوتر-هوش مصنوعی و رباتیک خبر داد.

طبق اظهارات رضا حسینقلی‌‌زاده، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد شبستر، این واحد دانشگاهی که از دانشگاه‌های مطرح استان آذربایجان شرقی به شمار می‌رود، از سال ۱۳۹۷ تعداد رشته‌های تحصیلی مقطع دکتری تخصصی خود را به ۱۴ رسانده است و اکنون تعداد این رشته‌ها به بیش از ۱۵ رشته رسیده است.

یکی از رشته‌های تخصصی مقطع دکتری دانشگاه آزاد شبستر، رشته مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی و رباتیک است که از سال ۱۳۹۵ در زمینه پذیرش دانشجو اقدام به عمل آورده و در طول این سال‌ها با توجه به نیازها و اهداف کشور در زمینه تربیت نیروی متخصص فناوری روز به‌ویژه هوش مصنوعی، مشغول پرورش دانشجویان هوش مصنوعی و رباتیک بوده است. در حال حاضر نیز این دانشگاه موفق به تحویل دادن اولین نیروی متخصص با مدرک دکتری شده و سرانجام در این واحد دانشگاهی نخستین دانش‌آموخته رشته مهندسی کامپیوتر-هوش مصنوعی و رباتیک از رساله دکتری خود دفاع کرده است.

گفتنی است به‌جز رشته هوش مصنوعی و رباتیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر در رشته‌هایی مانند زبان و ادبیات فارسی، مهندسی عمران، مهندسی برق، بهداشت خوراک دام، تاریخ فرهنگ و تمدن ایران دوره اسلامی، ژنتیک و اصلاح نژاد دام و طیور، تاریخ ایران بعد از اسلام و مهندسی کامپیوتر سیستم‌های نرم‌افزاری، نیز به تربیت دانشجویان در مقطع دکتری مشغول است و هر ساله تعدادی از متخصصان دارای مدرک دکتری از این دانشگاه به جامعه علمی و بازار مشاغل معرفی می‌شوند.

نقش یادگیری عمیق در کشف آلیاژهای جدید آنتروپی بالا

حسینقلی‌‌زاده با اشاره به وجود بیش از ۱۸۰ نفر اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر که بیشترشان در مرتبه علمی استادیار و بالاتر مشغول به انجام وظیفه هستند، ابراز داشت: این تعداد از نیروی متخصص مدرس نشان‌دهنده توان علمی این واحد دانشگاهی بزرگ در منطقه شمال غرب کشور است. برای تائید کیفیت بالای تدریس، به ‌عنوان معیار اعتبار مدارک صادره در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد می‌توان از مهارت و تخصص و تجربیات این اعضای هیئت علمی دانشگاه یاد کرد که در بیش از ۱۵ رشته تحصیلی در مقطع دکتری تخصصی و بیش از ۶۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

المیرا پورعباسی، نخستین دانش‌آموخته مقطع دکتری رشته مهندسی کامپیوتر-هوش مصنوعی و رباتیک از دانشگاه آزاد اسلامی ناحیه شبستر، با ارائه دو مقاله آی‌اس‌آی Q۱ و آی‌اس‌آی Q۲ موفق شده است با درجه عالی از رساله دکتری خود دفاع کند.

عنوان رساله دکتری المیرا پورعباسی «تشخیص اجتماع در شبکه‌های پیچیده با استفاده از ساختار و محتوا» است. راهنمایی این رساله را وحید مجیدنژاد، بر عهده داشته است. دکتر سعید تقوی افشرد و یاسر جعفری نیز به ترتیب استاد راهنمای دوم و استاد مشاور این رساله دکتری بوده‌اند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

شخصیت‌ مشابه ربات‌های رسانه‌های اجتماعی، آن‌ها را لو می‌دهد

مقاله قبلی

کاهش مصرف انرژی موتورخانه‌ها با تولید محصول هوشمند ایرانی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.