اخباررویدادها

برگزاری نخستین رویداد روز هوش مصنوعی در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، محل برگزاری نخستین رویداد روز هوش مصنوعی خواهد بود. این رویداد با ارائه هفت پنل تخصصی با تمرکز بر محور‌های اصلی رویداد، طی دو روز (۲۹ و ۳۰ تیرماه) برگزار خواهد شد.

  «این رویداد بستری مناسب برای اتصال بین صنعت و دانشگاه است که متعاقباً منجر به آشنایی بیشتر دانشگاه با نیازمندی‌های صنعت و صنعت با توانمند‌ی‌های دانشگاه خواهد شد.» این سخن محمد تشنه لب، دبیر نخستین رویداد روز هوش مصنوعی بود که به منظور برگزاری این رویداد عنوان کرد.

  دبیر نخستین رویداد روز هوش مصنوعی با اشاره به برنامه‌ریزی این رویداد شامل سخنرانی‌ها و پنل‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه فناورانه با مشارکت شرکت‌های پیشرو در هوش مصنوعی، اهداف این رویداد را در سه بخش زیر تشریح نمود:

  • شناسایی و ارائه توانمندی‌های دانشگاه در حوزه هوش مصنوعی
  • گردهم‌آوری ذی‌نفعان دولتی، خصوصی، دانشگاهی و صنعتی در حوزه هوش مصنوعی
  • برشمردن نیازمندی‌های موجود در جامعه و ارائه راهکار‌هایی برای پاسخ به این نیازمندی‌ها

  محمد تشنه لب در ادامه به اهمیت سخنرانان دعوت‌شده به این رویداد اشاره کرد و افزود: «از افراد باتجربه و تأثیرگذار در حوزه هوش مصنوعی در ایران و جهان دعوت شده است که در این رویداد سخنرانی کنند. این سخنرانان منتخب بزرگان صنعت و دانشگاه هستند که در بیش از پنج سخنرانی کلیدی این رویداد حاضر خواهند شد.»

  دبیر نخستین رویداد روز هوش مصنوعی، پنل‌های تخصصی نخستین رویداد روز هوش مصنوعی را اینگونه شرح داد: «هفت پنل تخصصی با تمرکز بر محور‌های اصلی رویداد در دو روز برنامه‌ریزی شده است. در این پنل‌های تخصصی علاوه بر معرفی پروژه‌های هوش مصنوعیِ اجراشده در دانشگاه، خبرگان دانشگاهی و صنعتی به‌منظور ایجاد هم‌افزایی بیشتر بحث و گفت‌وگو خواهند کرد. موضوع پنل‌ها از این قرارند: پزشکی و سلامت، انرژی، عمران و محیط‌زیست، برق و کامپیوتر، اقتصاد، خدمات شهری و حمل‌ونقل، صنایع هوافضا و خودرو.» وی در ادامه به برگزاری کارگاه‌های تخصصی رایگان نیز اشاره کرد و افزود: «بیش از پنج کارگاه یک‌ساعته رایگان با هدف آشنایی مدعوین با ابزار‌های پیشرفته هوش مصنوعی در این رویداد برگزار می‌شود.»

  تشنه لب اشاره‌ای نیز به برگزاری نمایشگاه فناورانه کرد و از دعوت شدن بیش از ده شرکت پیشرو در حوزه هوش مصنوعی و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان برای برپایی غرفه، سخن به میان آورد.

  دبیر نخستین رویداد روز هوش مصنوعی در پایان سخنان خود، ضمن یادآوری زمان برگزاری نخستین رویداد روز هوش مصنوعی که در تاریخ ۲۹ و ۳۰ تیرماه سال جاری خواهد بود، مکان برگزاری این رویداد را پردیس مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی واقع در تقاطع خیابان شریعتی و اتوبان رسالت (پل سید خندان) عنوان کرد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  اولین ناو پهپادبر مجهز به هوش مصنوعی در چین

  مقاله قبلی

  پنجمین جلسه ستاد ویژه رفع موانع، تقویت و توسعه دانش‌بنیان برگزار شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.