اخبار

به صفر رسیدن ریسک معاملات مالی با محصول جدید هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  بورس بازار تبادل اوراق بهادار در بستر اینترنت است؛ این بازار از قرن سیزدهم با خرید و فروش اوراق بهادار در مقابل منزل شخصی به نام واندر بورس (van der Beurze) شکل گرفت و پس از آن خرید و فروش اوراق بهادار «بورس» نام گرفت.

  بورس در ایران از سال ۱۳۱۵ با ورود کارشناسان هلندی و بلژیکی برای تدوین قوانین مربوط به آن تشکیل شد و در سال ۱۳۴۵ در تهران قانون تشکیل بورس اوراق بهادار تصویب شد. امری که همیشه چه در جهان و چه در ایران بازار بورس را تحت‌تأثیر قرار داده، پیش‌بینی ناپذیر بودن این بازار و خطر سرمایه‌گذاری در آن است؛ چنان‌که عده‌ای از آن منتفع و عده‌ای زیان می‌بینند. در تمام طول تاریخ اقتصادی مدرن، بورس با توجه به شرایط سیاسی و اجتماعی، فراز و فرودی را تجربه کرده که سرمایه اشخاص نیز از آن متأثر شده‌است.

  با همه این احوال، ورود هوش مصنوعی به این عرصه امکان پیش‌بینی در بازارهای مالی را فراهم کرده ‌است. مدیرعامل یک شرکت دانش‌‍‌بنیان در این‌ مورد گفته‌ است، با وجود این سیستم، افراد دیگر نباید نگران سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی باشند. فیاض فر در مورد این محصول عنوان کرد: «با وجود آن ریسک معاملات در بورس کاهش می‌یابد چرا که با توجه به داده‌هایی که دریافت می‌کند و با تحلیل آماری آن‌ها به کمک هوش مصنوعی، می‌تواند خطر معاملات مالی را به صفر برساند.»

  این محصول که پیش از این در شرکت‌های مالی خارجی مورد استفاده قرار گرفته است، یک تفاوت نیز با محصولات پیش از خود دارد و آن این است که نمونه خارجی این محصول، توان حضور در بازارهای مالی بزرگ جهانی چون رمز ارزها را ندارد؛ اما نمونه تولیدی این شرکت دانش‌بنیان دارای چنین قابلیتی است و در تمامی بازارهای بزرگ مالی قابل استفاده است و توان پیش‌بینی دارد.

  فیاضی فر، مدیرعامل این شرکت افزود: «هر ساله در بازارهای مالی جهان مقدار زیادی از سرمایه شرکت‌کنندگان از بین می‌رود؛ طبق آمارهای جهانی، مقدار این زیان حدود نیم میلیارد دلار برآورد شده ‌است اما با استفاده از هوش مصنوعی در این عرصه می‌توان این زیان را جبران کرد و حتی به صفر رساند.»

  استفاده از این محصول موجب رونق گرفتن بازارهای جهانی به سبب جذب اعتماد تعداد بیشتری از افراد خواهد شد؛ محصولی که با پیش‌بینی بازار مالی، خطر از بین رفتن سرمایه اشخاص را به صفر خواهد رساند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  تحولات ویژه‌ای که هوش مصنوعی در علوم پزشکی ایجاد خواهد کرد

  مقاله قبلی

  هفت موقعیت شغلی هوش مصنوعی که دارای اولویت است

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.