سامانه تشخیص عامل مسمومیت
اخبارهوش مصنوعی در ایران

سامانه تشخیص عامل مسمومیت در دامپزشکی توسط محققان ایرانی طراحی شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  محققان یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در چهارمحال و بختیاری موفق شدند با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان سامانه تشخیص عامل مسمومیت با استفاده از فناوری هوش مصنوعی را به منظور کمک در تشخیص و درمان و اعلام پیش‎آگاهی برای استفاده در دامپزشکی طراحی کنند.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایرنا، رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش‌بنیان اعلام کرده که چنین سامانه‌ای برای اولین بار در دنیا طراحی شده و نمونه خارجی مشابهی ندارد.

  وی درباره این سامانه گفت:«پزشکان در مواجهه با بیمارانی که دچار مسمومیت شده‌اند، چالش‌هایی پیش رو دارند. این چالش‌های شامل شبیه بودن علائم ناشی از مسمومیت و همپوشانی آن‌ها و پایین بودن دقت و صحت شرح حال دریافتی از بیمار یا بروز بیهوشی در مسموم‌شدگان، گسترده بوده و اندوخته علمی پزشکان در همراهی با تجربه بالای آن‌ها می‌تواند به تشخیص صحیح و به‌موقع منتهی شود. اما در شرایطی که پزشکان جوان و کم‌تجربه باشند، با دشواری‌های زیادی روبرو می‌شوند.»

  سامانه تشخیص عامل مسمومیت

  او در ادامه گفت: «در این شرایط است که داشتن دستیاری هوشمند در قابل یک نرم‌افزار هوشمند که قادر به تحلیل اطلاعات و ارائه راه‌حل است، می‌تواند زمینه لازم برای درمان به موقع افراد مسموم را فراهم کند. سامانه تشخیص عامل مسمومیت با استفاده از هوش مصنوعی به همین منظور طراحی شده است. بنا به نظر تیم تحقیقاتی در مرحله اول طراحی این سامانه، داده‌های مرتبط با دامپزشکی محوریت کار قرار گرفت و در دومین سامانه با افزودن امکان پردازش تصویر، شرایط برای استفاده از آن در شناسایی گیاهان سمی هم فراهم شد.»

  رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش‌بنیان درباره شرایط استفاده از این سامانه گفت: «نرم‌افزار طراحی شده قابلیت نصب بر بستر اندروید و IOS را داردمی‌تواند علاوه بر ارائه اطلاعات عمومی موثق مانند انواع مواد و گیاهان سمی، علائم مسمومیت‌های شایع و غیرشایع هریک از مواد و همچنین چگونگی درمان و رفع خطر در موارد دامپزشکی، در صورت دریافت اطلاعات جدید از کاربران با استفاده از روش‌های تحلیلی و برقراری ارتباط میان تجربه‌های پیشین به تشخیص جدید در این حوزه هم بپردازد.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  هوش مصنوعی به پیشرفت صنعت حمل و نقل عمومی در ایران کمک می‌کند

  مقاله قبلی

  رابط مغز و ماشینِ پوشیدنی خواسته‌های کاربر را عملی می‌کند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.