آموزش علوم دادهآموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعیآموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیاصول هوش مصنوعیداده کاوی و بیگ دیتارسانه‌هاویدیو

فیلم آموزش علوم داده – ماشین بردار پشتیبانی در زبان R (درس هفتم)

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  ماشین بردار پشتیبانی (SVM) یکی از مباحث مهم علوم داده است و به همین جهت یادگیری آن برای افراد علاقه‌مند به علوم داده، خصوصا زبان R، خالی از لطف نیست.

  اما ابتدا کمی به این موضوع بپردازیم که یادگیری علوم داده چه اهمیتی دارد. در تعریف علوم داده می‌توان گفت علمی است که در آن داده‌های ساخت‌یافته و غیرساخت‎یافته با هدف کسب دانش و بینش تحلیل می‌شوند و یکی از جذاب‌ترین شغل‌های قرن بیست و یک است.

  همین موضوع باعث می‌شود روز‌به‌روز به طرفداران این علم اضافه شود و طبیعتا بسیاری از این علاقه‌مندان تصمیم می‌گیرند که یادگیری آن را آغاز کنند. اما این‌که چطور برای یادگیری در مسیر درست قرار بگیرند موضوعی است که برای بسیاری از آن‌ها دشوار است و گاهی حتی باعث ناامیدی‌شان می‌شود.

  از طرفی علم داده هنوز برای افراد زیادی ناشناخته است و درک درستی از محتوای آن ندارند. در نتیجه می‌توان گفت یادگیری آن به نوعی ماجراجویی شبیه است. اصلا بعید نیست افرادی که خود را علاقه‌‍مند به آن می‌دانند، بعد از مدت کمی متوجه شوند که این رشته مناسب آن‌ها نیست. پس بهتر است یادگیری آن را با روش‌های ساده و کم‌هزینه یا حتی بدون‌هزینه آغاز کنند. بهترین روش برای شروع یادگیری تماشای ویدئو است.

  ماشین بردار پشتیبانی در زبان R

   

  پیش از این در هوشیو شش قسمت از ویدیوهای آموزش علوم داده منتشر شده که در انتهای مطلب می‌توانید به لینک این قسمت‌ها دسترسی داشته باشید. در این قسمت‌ها به موارد زیادی از جمله سرفصل‌های دیتا ساینس چیست، داده‌ها در زبان R، رگرسیون خطی ساده، الگوریتم درخت تصمیم، رگرسیون لجستیک و الگوریتم جنگل تصادفی پرداخته شده است. در این قسمت اما به مبحث ماشین بردار پشتیبانی در زبان R پرداخته شده و درباره سرفصل‌های یادگیری ماشین چیست، طبقه‌بندی چیست، ماشین بردار پشتیبانی چیست، مفهوم ماشین بردار ‌پشتیبانی، مفهوم ماشین‌ بردار ‌پشتیبانی خطی و مفهوم ماشین بردار پشتیبانی کرنل توضیح داده شده است. همچنین یک مثال کاربردی برای درک هرچه‌ بهتر این موضوع آورده شده است.

  همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر ویدیوهای مربوط به دروس دیگر را مشاهده کنید:

  ویدیوهای آموزش علوم داده

   

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید

   

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ماژول Coral USB Accelerator گوگل

  مقاله قبلی

  چرا فروش راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مشکل است؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.